نکاتی مفید برای انتخاب صندلی ماشین کودک از زبان پدر و مادرها

نکاتی مفید برای انتخاب صندلی ماشین کودک از زبان پدر و مادرها

شاید فکر کنید اگر کودک را درون خودرو در آغوشتان بگیرید امن‌تر است و بیشتر می‌توانید مراقبش باشید. اما مطالعات نشان داده است در یک تصادف، احتمال صدمه ‌دیدن کودکانی که از صندلی ماشین استفاده نمی‌کنند خیلی بالاست. توجه کنید که صندلی خودرو برای نوزادان با صندلی مخصوص کودکان در خودرو کمی متفاوت است. به عنوان مثال، این صندلی‌ها امکان دراز کشیدن یا خوابیدن نوزاد را دارد و حتماً نباید کودک در آنها بنشیند. شاید شما هم برای خرید یک صندلی ماشین کودک هنوز مردد باشید. در مطلب زیر بخشی از تجربیات والدینی گفته شده است که از این محصول استفاده کرده‌اند. با خواندن آن شاید بتوانید برای خرید یک صندلی ماشین خوب بهتر تصمیم بگیرید.

نصب صندلی و نکات ایمنی

امیر پدر هانا که چند سال از صندلی ماشین مخصوص برای هانا استفاده کرده است و بارها آن را باز و بسته کرده، می‌گوید: «خیلی بهتر است برای اولین بار از نمایندگی بخواهید تا صندلی ماشین را برایتان نصب کند. در این صورت می‌توانید نصب صندلی را از کارمندان خود نمایندگی بیاموزید. اگر خودتان می‌خواهید آن را برای اولین بار نصب کنید بهتر است از راهنمای نصب استفاده کنید تا بتوانید نکات ایمنی را به‌ درستی ‌رعایت کنید.»

جنس پایه و دستهٔ صندلی

علی پدر حسام به دو نکتهٔ مهم اشاره می‌کند و می‌گوید: «جنس پایه یا همان Base؛ بیس، صندلی حسام از پلاستیک خشک بوده است و همین باعث پاره‌ شدن روکش صندلی شده و در طول چند سال استفاده از صندلی ماشین، چند بار مجبور به تعویض روکش صندلی شده‌اند. همچنین نبود دسته در صندلی باعث سختی در جابه‌جایی و حمل آن می‌شد.»

محافظ سر و گردن صندلی

هدی مادر دو فرزند است که می‌گوید: «محافظ سر و گردن باعث می‌شود در هنگام تصادفات احتمالی کودک امنیت بیشتری داشته باشد. هدی تجربهٔ دو بار استفاده از صندلی ماشین را دارد و صندلی ماشین کودک اولش کاور جلو و محافظ سر و گردن نداشته است. این موضوع همیشه هدی را نگران می‌کرد که آیا کودکم در این صندلی امنیت کافی دارد یا خیر. به همین دلیل هدی برای خرید صندلی برای فرزند دومش این نکات را در نظر گرفت.»

جنس روکش و اندازهٔ صندلی

مهین مادر نیما می‌گوید: «نصب صندلی برایش سخت است. به همین دلیل سعی می‌کند آن را کمتر جابه‌جا کند. در ابتدا که نیما کوچک‌تر بود، او صندلی را سمت راست اتومبیلش نصب کرده بود تا هنگام بروز خطرات احتمالی کودک پرت نشود. صندلی نیما روکش ضدتعریق و قابل شست‌وشو دارد و پشتی آن نرم و راحت است، ظاهر صندلی طبق سلیقۀ مهین است. اندازهٔ صندلی مناسب است و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. اما مادر نیما می‌گوید شاید باید در ابتدا مدل‌های دیگری را هم در خودروی خود نصب و امتحان می‌کردم تا هر کدام را که نصب و جابه‌جایی آن راحت‌تر بود تهیه می‌کردم.»

قابلیت تغییر در وضعیت صندلی

هادی پدر رهام تعریف می‌کند که: «رهام در ابتدا خیلی بی‌قراری می‌کرد و در صندلی خودش نمی‌نشست. مادر رهام با نشستن کنار او باعث آرامش رهام شد و به مرور زمان او به صندلیش عادت کرد. امکان تغییر وضعیت در صندلی باعث می‌شد زمانی‌که رهام می‌خوابید به راحتی او را در صندلی‌اش قرار دهیم. پس با بی‌قراری کودکتان در ابتدا فکر نکنید که صندلی ایراد خاصی دارد، شاید این کودک شماست که لازم است کمی به این وسیله عادت کند.»

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بلاگ مرتبط