آیا طبیعی است که رنگ خون قاعدگی در ابتدا و انتهای آن متفاوت باشد؟

آیا طبیعی است که رنگ خون قاعدگی در ابتدا و انتهای آن متفاوت باشد؟

بله. رنگ و بافت خون پریود می‌تواند از پریودی به پریود دیگر یا حتی روز به روز تغییر کند. تغییرات هورمونی، رژیم غذایی، سبک زندگی، سن و محیط زندگی فرد، همگی می‌توانند باعث تغییراتی در خون پریود شوند. همچنین در مراحل خاصی از زندگی، مانند زمانی که به تازگی قاعدگی را شروع کرده‌اید یا به سمت یائسگی می‌روید باز هم این تفاوت‌ها در رنگ و بافت خون پریود وجود دارد. بیشتر تغییرات در رنگ پریود چیز مهمی نیستند، اما لازم است که آن را همراه با علائم دیگری یادداشت کنید. اگر در مورد پریود خود نگرانی دارید، از صحبت با یک متخصص زنان دریغ نکنید.

رنگ و قوام خون پریود می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد سلامت کلی شما در اختیارتان بگذارد. دورهٔ قاعدگی هر زن متفاوت است و خون می‌تواند رنگ و قوام خود را در طول قاعدگی و از یک ماه تا ماه بعد تغییر دهد. بنابراین، برای تمام زنان ضروری است که بفهمند چه چیزی برای آنها طبیعی و چه چیزی غیرطبیعی است.

از طرف دیگر، خون پریود می‌تواند با توجه به تغییر در شدت جریان خون از قرمز روشن تا قهوه‌ای تیره متفاوت باشد. عفونت‌، بارداری و در موارد نادر سرطان دهانهٔ رحم می‌توانند باعث رنگ خون غیرعادی یا خونریزی نامنظم شوند. افرادی که پریود خیلی طولانی یا سنگین را تجربه می‌کنند نیز ممکن است نیاز به ویزیت پزشک داشته باشند.

برای اطلاعات دقیق‌تر حتماً مطلب رنگ خون پریود را ببینید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید