از این پنج نکته در خرید کالسکۀ دست دوم چشم نپوشید

از این پنج نکته در خرید کالسکۀ دست دوم چشم نپوشید

شاید والدینی را دیده باشید که پس از استفاده از کالسکهٔ کودکشان، اقدام به فروش یا واگذاری آن به افراد دیگری کرده باشند. در واقع کالسکه جزء وسایلی است که تا مدت‌ها می‌توان از آن استفاده کرد و به ‌آسانی خراب یا فرسوده نمی‌شود. با توجه به اینکه این محصول نیاز به صرف هزینۀ بالاتری نسبت به دیگر وسایل مربوط به کودک دارد، شاید شما هم تصمیم بگیرید که کالسکۀ دست دوم خریداری کنید. حتی امکان دارد ترجیح دهید یک محصول دست دوم، از یک برند گران‌قیمت انتخاب کنید، درصورتی‌که می‌توانید با همان بودجه، یک محصول نو با قیمت پایین‌تر و ویژگی‌های کمتر خریداری کنید. البته ممکن است ترجیح دهید برای فرزند دلبندتان از محصولات نو استفاده کنید. این نگرانی شما در انتخاب محصولات مرتبط با کوچولویتان کاملاً قابل درک است اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود و وضع حاکم در بازار بد نیست اگر به هر علت قادر به خرید یک محصول نو نبودید، به تهیۀ یک محصول دست دوم باکیفیت نیز فکر کنید. در این مطلب می‌توانید نکاتی را برای خرید صحیح یک کالسکۀ دست دوم بیاموزید که می‌تواند رضایت شما را از انتخابتان بیشتر کند.

۱.بررسی کالسکه توسط خودتان

بهتر است قبل از خرید کالسکهٔ نوزاد، محصول را از نزدیک ببینید. حتی اگر از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها با یک فروشنده، آشنا شدید، بهتر است با او یک قرار ملاقات بگذارید. این گونه علاوه بر دیدن محصول می‌توانید با افرادی که قبلاً از آن استفاده کرده‌اند آشنا شوید.

۲.مقایسه با کالسکۀ نو

اگر محصول نوی مشابه کالسکۀ مورد نظر شما موجود است، در یک فروشگاه از نزدیک آن را بررسی کنید و در غیر این صورت می‌توانید با مراجعه به سایت سازنده، مشخصات کالسکه را مشاهده نمایید و در هنگام خرید محصول دست دوم، با آن مقایسه کنید.

۳.توجه به نکات ایمنی

فراموش نکنید ایمنی کوچولویتان از همۀ موارد مهم‌تر است. مطمئن شوید که کالسکه سالم است و نکات ایمنی زیر در آن رعایت شده است:

  • از اینکه ترمزها به درستی‌ کار می‌کند مطمئن شوید.
  • کمر‌بند‌ها را بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید قفل کمربندها سالم است.
  • مطمئن شوید چرخ‌های کالسکه پرباد باشد. چرخ‌های تخت نشان‌دهندۀ وجود سوراخ و نشتی در چرخ است.
  • چند بار کالسکه را جمع و باز کنید تا ببینید که فریم کالسکه مشکلی ندارد.
  • فریم کالسکه را به ‌خوبی بررسی کنید. مکانیزم قفل شدن آن را در هنگام باز بودن مشاهده نمایید. دقت کنید که فریم خم‌شدگی نداشته باشد.
  • مطمئن شوید چرخ‌های کالسکه شل نباشد، قطعاتش نشکسته و سالم باشد.
  • اگر نشیمن‌گاه کالسکه قابل جدا شدن است، نقاط اتصال آن را به فریم چک کنید تا سالم باشد.

۴.لوازم جانبی

خیلی بهتر است اگر کالسکه را برای مدت طولانی‌تری لازم دارید، یک بررسی سریع انجام دهید تا ببینید لوازم جانبی کالسکه‌ای که مد نظر دارید در بازار موجود باشد.

۵.شرایط مرجوع کردن کالسکه

در آخر اگر همۀ جوانب را بررسی کردید و تصمیم به خرید گرفتید، بهتر است با فروشنده دربارۀ مرجوع کردن محصول به توافق برسید. ممکن است محصول دچار مشکلی باشد که از دید شما در نگاه اول دور مانده باشد. مثلاً می‌توانید طبق قرار، دو روز مهلت داشته باشید تا محصول را به صاحب اولیه‌اش برگردانید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید