ویژگی‌های یک پوشک خوب از زبان مادر‌ها

ویژگی‌های یک پوشک خوب از زبان مادر‌ها

انتخاب یک پوشک که ساعت‌های زیادی با حساس‌ترین قسمت‌های پوست بدن نوزادتان در تماس است یکی از خریدهای مهم کودکان به شمار می‌رود. استفاده از تجربۀ مادر‌ها نیز یک راه خوب و راحت برای انتخاب پوشک مناسب نوزاد است که به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید از حساسیت‌های پوستی و عفونت ادراری کوچولوی دلبندتان جلوگیری کنید. با خواندن برخی از این تجربیات مادران در ادامهٔ این مطلب فرصت انتخاب بهتر یک پوشک مناسب را از دست ند‌هید.

قابلیت جذب بالای پوشک

مادر نوژا از گفته‌ها و تجربۀ اطرافیان استفاده کرد و توانست با خرید پوشک مناسب جلوی سوختگی و حساسیت پوستی نوزادش را بگیرد. او می‌گوید مهم‌ترین بخش زندگی نوزاد زمان خواب اوست. به همین دلیل، پوشکی که تهیه کردم قدرت جذب بالایی داشت تا هنگام خواب نوزاد، ادرار و مدفوع را از بدنش جدا کند و به لایۀ زیری پوشک ببرد. این مزیت پوشک از سوختگی پوست حساس پای نوزادم جلوگیری می‌کرد. همچنین من سایز پوشک نوژا را بر اساس وزن او عوض نمی‌کردم بلکه هر زمان احساس می‌کردم پوشک روی بدن کودکم خط می‌اندازد و نم پس می‌دهد سایز پوشک را عوض می‌کردم.

اهمیت ضدحساسیت بودن پوشک

هدی مادر فاطمه‌یاس می‌گوید به علت زود به دنیا آمدن دخترش زمان کافی برای آماده کردن ساک لوازم نوزاد و پوشک نداشته است. به همین دلیل، از پوشکی که بیمارستان در اختیارش گذاشت استفاده کرد. هدی می‌گوید من تصمیم داشتم از پوشک دیگری استفاده کنم اما وقتی دیدم پوست حساس دخترم به این برند حساسیتی نشان نداد به مدت چند روز امتحانی از آن استفاده‌ کردم تا از کیفیتش اطمینان پیدا کنم. این پوشک ضدحساسیت بود و مزیت دیگر آن چسب محکمش بود که اطراف ران دخترم را به خوبی در بر‌ می‌گرفت. همچنین جنس بیرونی پوشک از کتان بود و باعث می‌شد هوا به داخل پوشک رد و بدل شود و از سوختگی پوستش جلوگیری کند.

وجود چسب‌های محکم و منعطف پوشک

اعظم مادر رهام می‌گوید بدون اینکه تجربه‌ای از اطرافیان بگیرد به حرف فروشنده اعتماد کرد و برندی را که او پیشنهاد داد خرید. پس از استفاده متوجه می‌شود سایز پوشک بزرگ است و بعد از اینکه کمی رهام را بغل می‌کردند محتویات داخل پوشک جمع و پنبه‌ها شل و از هم باز می‌شد. مشکل دیگری که این پوشک داشت چسب‌های شل آن بود که به راحتی کنده می‌شد. این بی‌کیفیتی پوشک باعث می‌شد تا هم از اطراف و هم از پشت نم پس دهد. او بعد از کمی تحقیق کردن پوشکی را تهیه می‌کند که فاقد عطر و کرم‌ بود و چسب‌های بسیار محکمی هم داشت. این پوشک در تن رهام کاملاً صاف بود و تا کمر و نافش را می‌پوشاند. توصیهٔ مادر رهام این است که برای جلوگیری از نم پس دادن لایه‌های جلویی و پشتی پوشک را به سمت داخل تا بزنید.

وجود نوار‌های کشی و نرم پوشک

صبا معمولاً پوشک نوزادش را اینترنتی تهیه می‌کند. او همیشه پوشکی را خریداری می‌کند که نوار‌های نرم و کشی داشته باشد تا پاهای پسرش باراد راحت‌تر حرکت کند. صبا می‌گوید پوشک مناسب نباید بین دو پای کودک بیشتر از چهار انگشت فاصله بیندازد. به همین علت پوشکی با همین ویژگی خریداری می‌کند. صبا می‌گوید پوشک نوزادتان را طبق وزن و سایز او تهیه کنید و از خریدن پوشک خیلی بزرگ‌تر یا کوچک‌تر بپر‌‌هیزید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بلاگ مرتبط