آیا خوردن شربت ضدسرفه به باردار شدن کمک می‌کند؟

آیا خوردن شربت ضدسرفه به باردار شدن کمک می‌کند؟

اگرچه پژوهش‌های علمی زیادی در تأیید این ادعا وجود ندارد اما شواهد روایتی و داستان‌گونه‌ای وجود دارد که یکی از مواد تشکیل‌دهندهٔ برخی داروهای ضدسرفه می‌تواند به باردار شدن کمک کند. اما دلیل این اتفاق چیست؟

شربت ضدسرفه چه ربطی با بارداری دارد؟

شاید مادهٔ موثر در محصولاتی مثل موسینکس یا گایافنازین ممکن است با مرطوب‌تر کردن و لغزنده‌تر کردن مخاط دهانهٔ رحم که حرکت اسپرم از دهانهٔ رحم برای بارور کردن یک تخمک را تسهیل می‌کند به باردار شدن شما کمک کند.

اگر دمای پایهٔ بدنتان را دنبال می‌کنید و می‌دانید که اکنون در حال تخمک‌گذاری هستید اما به نظر نمی‌رسد که مخاط مرطوب و لغزندهٔ زیادی از دهانهٔ رحمتان خارج شود، خوردن داروی گایافنازین ممکن است کمک کند که مخاط بیشتری ترشح کنید یا مخاطی که دارید رقیق‌تر شود.

دلیل آن چیست؟

اما چرا این اتفاق می‌افتد؟ گایافنازین یک داروی خلط‌ آور است. این دارو از طریق مایع کردن مخاط موجود در ریه و امکان سرفه کردن آن، احتقان را تخفیف می‌دهد و از آنجا که این دارو به طور سیستماتیک روی تمام مخاط بدن تأثیر می‌گذارد می‌تواند مخاط دهانهٔ رحم را نیز به حالت مایع‌تری دربیاورد.

شربت ضدسرفه را کی بخورم؟

اگر می‌خواهید این روش را امتحان کنید، ‌شاید ابتدا بهتر باشد نظر پزشکتان را بپرسید. اما در غیر این صورت و تمایلتان می‌توانید با مسئولیت خود و همسرتان از موسینکس اکسپکتورانت یا گایافنازین پیوسته‌رهش ۶۰۰ میلی‌گرم طبق دستور روی جعبهٔ آنها استفاده کنید یا دو قاشق چای‌خوری روبی‌توسین اکسپکتورانت بدون هیچ کلمهٔ دیگری روی دارو یا یک نوع عمومی از آن را سه بار در روز بخورید.

یادتان باشد حتماً برچسب روی داروها را بخوانید تا مطمئن شوید که هیچ مادهٔ فعال دیگری از جمله آنتی‌هیستامین یا ضدسرفه‌ای مثل دکسترومتورفان در آن وجود ندارد، چون این مواد می‌توانند مخاط بدن و از جمله مخاط دهانهٔ رحم را خشک کنند. خوردن دارو را از حدود چهار روز قبل از تخمک‌گذاری شروع کنید و تا یک روز پس از خشک شدن مخاط دهانهٔ رحم ادامه دهید.

بیشتر بدانید:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بلاگ مرتبط