هفت توصیه برای بارداری سریع‌تر

هفت توصیه برای بارداری سریع‌تر

آیا می‌توانم سریع‌تر باردار شوم؟ آیا می‌شود کودکمان متولد فصل و ماه دلخواه ما باشد؟ اینها ممکن است سؤالات شما هم باشد و خوشبختانه‌ پاسخ مثبت است، به شرطی که برنامه‌ریزی منظمی داشته باشید و هر دو نفر شما یعنی خودتان و همسرتان به این برنامه پایبند بمانید که به هر حال همیشه به عنوان اتفاقی دوست‌داشتنی و به‌یادماندنی در زندگی‌تان باقی خواهد ماند. چند راه برای سریع‌تر کردن و تنظیم فرایند بارداری وجود دارد که بد نیست در کنار برنامه‌های شخصی دیگرتان آنها را هم در نظر بگیرید و با همسرتان دربارهٔ آن صحبت کنید تا بتوانید طبق خواسته‌تان عمل کنید.

برای سریع باردار شدن چه کار کنم؟

۱. یک معاینهٔ قبل از بارداری داشته باشید

سلامت عمومی و سلامت باروری شما و همسرتان هر دو فاکتورهای مهمی در بارداری هستند، بنابراین از پزشکتان بخواهید یک معاینهٔ پیش از بارداری برایتان بنویسد.

۲. ورزش کنید

تحقیق کنید که اضافه وزن یا کمبود وزن چگونه شانس شما را برای بارداری کاهش می‌دهد و اگر اضافه وزن دارید یا بیش از حد لاغر هستید، سعی کنید با مشورت پزشکتان به یک وزن مناسب برای بارداری برسید.

۳. تغذیهٔ خوب و سالم داشته باشید

هرچند هزار بار این جمله را شنیده‌اید، اما بهتر است برای بار هزار و یکم هم به ما اعتماد کنید و با مطالعه و پیگیری‌های لازم متوجه شوید که بدن شما برای بارداری به کدام مواد مغذی نیاز دارد و یک رژیم غذایی سالم را برای خود و همسرتان برنامه‌ریزی کنید.

۴. سیگار نکشید

بدنتان را برای بارداری آماده کنید. یکی از راه‌های رسیدن به این آمادگی این است که سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر یا هر نوع محصول دخانی دیگری را از زندگی خود و همسرتان حذف کنید.

۵. الکل ننوشید و کافئین کمتر مصرف کنید

اگر می‌خواهید یک بارداری بی‌خطر و یک کودک سالم داشته باشید، شما و همسرتان باید مصرف هر نوع مشروبات الکلی را به شکلی جدی کنار بگذارید و مقادیر بالای کافئین را نیز ترک کنید.

۶. زمان تخمک‌گذاری‌ را مشخص کنید

شما تنها زمانی می‌توانید باردار شوید که در حال تخمک‌گذاری باشید، یعنی یک تخمک از تخمدان شما آزاد شود. چند روش وجود دارد که می‌تواند به مشخص کردن زمان تخمک‌گذاری کمک کنند.

۷. رابطۀ جنسی را با زمان تخمک‌گذاری هماهنگ کنید

مطالعات نشان می‌دهد زوج‌هایی که رابطۀ جنسی‌شان را با تخمک‌گذاری همزمان می‌کنند، سریع‌تر باردار می‌شوند. بهترین زمان برای برقراری رابطۀ جنسی در طول دو روزِ قبل از تخمک‌گذاری و خود روز تخمک‌گذاری است. در یک پژوهش، آمار باروری زوج‌هایی که رابطۀ جنسی را با زمان تخمک‌گذاری همزمان کردند بالاتر از آمار باروری زوج‌هایی بود که بدون هماهنگی و همزمانی در تلاش برای بچه‌دار شدن هستند.

همچنین شما می‌توانید با داشتن تقویم قاعدگی مادرشو و وارد کردن تاریخ پریودتان به صورت ماهانه، از زمان تخمک‌گذاری و بسیاری موارد دیگر مربوط به روزهای اوج باروری خود آگاه شوید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بلاگ مرتبط