لاک زدن و کاشت ناخن در بارداری

لاک زدن و کاشت ناخن در بارداری

بسیاری از مادران در دوران بارداری با سؤالات زیادی دربارهٔ همه چیز روبه‌رو هستند و در بعضی موارد به خاطر نظرات متفاوتی که از اطرافیان می‌شنوند، دچار سردرگمی خواهند شد. یکی از این موضوعات لاک زدن و کاشت ناخن در بارداری است و از جمله سؤالات همیشگی آنها این است که آیا لاک زدن و کاشت ناخن در بارداری خطرناک هست یا خیر؟ ما در این مطلب به نگرانی‌های رایج شما در این زمینه پاسخ می‌‌دهیم.

لاک زدن در بارداری

بیشتر خانم با لاک زدن و رسیدگی به ناخن‌هایشان حس خوشایندی را تجربه می‌کنند و مادران باردار هم از قضیه مجزا نیستد. به‌طورکلی،‍ استفادۀ معمول و کم از لاک، لاک‌پاکن‌ها یا استون در دوران بارداری خطری ندارد، به شرطی که حتماً هنگام استفاده از لاک در هر محیطی که هستید از باز بودن در و پنجره‌ها و جریان داشتن هوا اطمینان حاصل کنید تا بخار ناشی از لاک را تنفس نکنید. همچنین اگر در آرایشگاه هستید دقت کنید تهویۀ مناسبی وجود داشته باشد، زیرا استنشاق مداوم مواد موجود در لاک ممکن است خطرهایی را برای مادر و جنین به دنبال داشته باشد.

کاشت ناخن در بارداری

اگر قصد کاشت ناخن یا گذاشتن ناخن مصنوعی دارید، مراقب باشید که طولانی‌مدت در معرض استنشاق مواد شیمیایی مورد استفاده در این روش‌ها قرار نگیرید. مشکل دیگری که ممکن است هنگام کاشت ناخن با آن مواجه شوید، عفونت قارچی به علت هوا گرفتن ناخن است، پس باید قبل از کاشتن ناخن حتماً از آرایشگر خود بخواهید از مواد ضدقارچ برای زیر کاشت ناخن استفاده کند. در دوران بارداری احتمال واکنش‌ و حساسیت پوست ‌بیشتر می‌شود و بروز یک حساسیت ممکن است نیازمند درمان دارویی باشد و گاهی درمان دارویی به دلیل محدودیت مصرف دارو در بارداری مشکل‌تر است. پس توصیه می‌شود کاشت ناخن را بعد از اتمام بارداری‌تان انجام دهید و برای ایجاد تنوع فقط ناخن‌هایتان را لاک بزنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بلاگ مرتبط