احساس گرسنگی در دوران بارداری

احساس گرسنگی در دوران بارداری

شاید شما هم یکی از مادران باردار عزیزی هستید که همین الان صبحانه خورده‌اید و باز هم گرسنه هستید؟ خب، بهتر است بدانید این فقط شما نیستید که چنین شرایطی را دارید و گرسنگی دائمی در دوران بارداری غیرمعمول نیست. اما برای اینکه هم احساس ضعف و گرسنگی شما برطرف شود و هم افزایش وزن خوب و مناسبی در بارداری‌تان داشته باشید و بیش از حد اضافه وزن پیدا نکنید، می‌توانید در این مطلب با راهکارهایی برای حل این مشکل جالب و البته شیرین آشنا شوید.

گرسنگی بی‌پایان دوران بارداری

سه ماههٔ اول ترکیب غریبی از گرسنگی زیاد و احساس تهوع همزمان است. سه‌ ماههٔ دوم معمولاً همراه با خود رهایی از تهوع بارداری را می‌آورد اما می‌تواند دورهٔ گرسنگی رفع‌نشدنی و بی‌پایان هم باشد، چون شما یک موجود زنده در درون خود دارید که برای ساختن استخوان، عضلات و دیگر بافت‌ها به مواد مغذی نیاز دارد.

چالشی که با آن مواجهید این است که خودتان را سیر کنید، مواد مغذی بهینه برای کودک در حال رشدتان را فراهم کنید و در سه ماههٔ دوم و سوم بارداری، تنها تعداد محدودی کالری به رژیم غذایی روزانهٔ خود اضافه کنید که این هم کار آسانی نیست.

پیشنهادهایی برای رفع گرسنگی ناتمام بارداری

چند راه ساده برای حل این مشکل می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • غذاهای سرشار از مواد مغذی با مزایای متعدد را بخشی از رژیم غذایی خود کنید. برخی از این مواد غذایی شامل آووکادو، حاوی چربی‌های خوب و پتاسیم، انبه حاوی ویتامین A و C، گردو، حاوی امگا۳ و پروتئین و کینوا سرشار از پروتئین و فیبر است.
  • از آووکادوی رسیده به جای سس مایونز در ساندویچ و به جای پنیر خامه‌ای در نان باگت استفاده کنید.

آووکادو

  • انبه به تنهایی یک میان‌وعدهٔ شیرین عالی است و همچینین در حالت خرده‌شده در ماست یا در سالاد سبزیجات خوشمزه است.
  • گردو را با آلبالو همراه کنید و به عنوان یک میان‌وعدهٔ حاضری بخورید.
  • گردوی آسیاب‌شده برای روی سالاد و بستنی نیز عالی است.
  • کینوا را بپزید و از آن به عنوان یک میان‌وعده همراه با سبزیجات مختلف میل کنید.

کینوا

پرتقال

  • برای کنترل احساس گرسنگی،‌ مهم است که پروتئین کافی، فیبر و دیگر چربی‌های سالم را در تمام وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌ها بگنجانید. برخی از خوراکی‌های دارای این ویژگی‌ها عبارتند از، یک سیب با دو قاشق غذاخوری کرهٔ بادام‌زمینی، یک تکه کیک خانگی کم‌شکر همراه نیمرو و اسفناج، یک کاسه پاستای غلات با پروتئین اضافی و سس گوجهٔ خانگی، یک کاسه ماست با ۲۸ گرم آجیل که به اندازهٔ یک مشت است.
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط