رفتار کودکان: چقدر کودکتان را می‌شناسید؟

رفتار کودکان: چقدر کودکتان را می‌شناسید؟

برای تربیت، آموزش و تأدیب کودکانمان، اول باید بچه‌ها را بشناسیم و هر کودکی فقط شبیه خودش است، همان‌طور که تمام بزرگسالان با یکدیگر فرق دارند. اما چطور بچه‌ها را بشناسیم؟ در مقالاتی که در این مطلب برای شما دسته‌بندی شده است، می‌توانید دلیل روان‌شناسی رفتار کودکان خود را پیدا کنید و با راه و روش فرزندپروری از تولد تا پایان هشت سالگی آشنا شوید.

رفتار ماه به ماه کودکان

وقتی کودکتان بزرگ‌تر می‌شود، رفتارش نیز رشد خواهد، کرد ولی آیا این رشد مثل گفتنش همین‌قدر راحت و بی‌دردسر است؟ چقدر در مورد رفتار کودکان می‌دانید؟ مطالب رفتار ماه به ماه کودکتان را اینجا ببینید:

آشنایی با رفتار کودک

مشکلات رفتاری بچه‌ها

آموزش رفتارهای خوب و درست به کودکان نوپا و اصلاح رفتارهای بد آنها شاید کمی سخت ولی در عین حال شیرین است. اما چیز مهم و ساده‌‌ای که لازم است یادمان باشد و بماند این است که کودکان چیزی را یاد می‌گیرند که در رفتار خود ما می‌بینند. اما چطور رفتار ناپسند بچه‌ها را اصلاح کنیم:

مشکلات رفتاری کودک

عادت‌های رفتاری بچه‌ها

آیا عادت‌های نادرست کودک ممکن است در بزرگسالی او هم ادامه پیدا کند؟ عادت‌های کودکان نوپا چه فرقی با عادت‌های بزرگسالان دارد؟ پاسخ این پرسش‌ها و موارد زیاد دیگری در رابطه با برخی از عادت‌های کودکان نوپا و راهکارهای اصلاح و برطرف کردن آنها یا شیوهٔ درست برخورد با رفتارهای ناپسند کودکان نوپا را اینجا ببینید:

رفتار کودک

تربیت کودک

یاد دادن هر چیزی به کودکان، آن هم کودک نوپایی که تازه شروع به کشف، درک و شناخت بیشتر و بزرگ‌تر این دنیا کرده شاید زمان ببرد و به نظر سخت بیاید. برای راهنمایی در این باره، راهکارهای رفتاری کودکان را ببینید:

اصول روانشناسی تربیت کودک

هفته به هفته با رشد کودک

در مطالب این بخش می‌توانید روان‌شناسی رفتار کودک و رشد هفته به هفتهٔ رفتار کودکتان آشنا شوید:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط