نشانه‌های عشق کودک شیرخوارتان به شما

نشانه‌های عشق کودک شیرخوارتان به شما

بعد از تولد نوزادتان و قبل از اینکه فرزندتان شروع به حرف زدن کند و خودش این را به شما بگوید، نشانه‌ها و علائمی وجود دارد که می‌شود از روی آنها فهمید که کودکتان عاشق شماست. این نشانه‌ها در دوران نوپایی و بعد از آن هر بار تغییراتی خواهد کرد که بهتر است در مورد آنها نیز اطلاعاتی داشته باشید. در این مطلب می‌توانید با برخی از این علائم و نشانه‌ها در دوران شیرخوارگی کودکتان آشنا شوید.

تشخیص بوی شما

نوزادتان بوی شما را تشخیص می‌دهد و در انتخاب بین چند نوع گل خوش‌بو و بلوزهای عرق‌کرده و کثیف شما، کودک هر بار بلوز شما را انتخاب می‌کند. حتی نوزاد یک هفته‌ای هم سرش را به سمت پد سینه‌ای که با شیر مادرش خیس شده برمی‌گرداند. برای نوزادتان ‌هیچ چیز خوش‌بوتر از شما نیست.

خیره شدن به چشمان شما

نوزادان نگاه کردن به صورت آدم‌ها را دوست دارند و صورت شما، صورت محبوب و مورد علاقهٔ اوست و نگاه پرشور کودکتان، یک غریزهٔ بقای نهادینه‌شده است که برای جذب عشق و توجه مراقبان کودک طراحی شده است. اما این نگاه شروع عشق او به شما هم هست و کودک تشخیص می‌دهد که شما چقدر در زندگی‌اش مهم هستید.

لبخند زدن به شما

کودکتان برای نشان دادن علاقه‌اش به شما لبخند می‌زند تا نشان بدهد که چقدر دوستتان دارد. اما اولین باری که کودکتان بالاخره یک لبخند واقعی می‌زند، مطمئناً برایتان فراموش‌نشدنی است.

حرف زدن با شما

اولین غان و غون‌های کودک با شما خواهد بود، زیرا او صحبت کردن را از خودش شروع نمی‌کند. کودک از این شکل ابتدایی زبان که یک گفت‌وگوی اولیه است برای تعامل با شما استفاده می‌کند و شما هم مطمئناً خوب می‌دانید چطور پاسخ بدهید. هر دوی شما با این کار زمینه و زیرساخت یک گفت‌وگوی واقعی در آینده را فراهم می‌کنید.

دلبستگی به شما

کودکتان می‌خواهد شما کنارش باشید. حدوداً از اواسط سال اول زندگی کودک متوجه می‌شوید که از غیبت شما ناراحت می‌شود. وقتی پا از اتاق بیرون می‌گذارید ممکن است صورتش در هم برود یا گریه کند و وقتی برمی‌گردید لبخند می‌زند و این علامت دلبستگی رو به افزایشش به شماست.

شریک شدن در علایق شما

خواه منظرهٔ چراغ‌های روشن برای یک جشن باشد و خواه لباس‌های کثیف، اگر شما به آن نگاه کنید کودکتان هم همان کار را خواهد کرد. این رفتار که توجه مشترک نامیده می‌شود می‌تواند از وقتی کودکتان فقط چند ماه دارد هم شروع شود، اما در فاصلهٔ ۹ تا ۱۲ ماهگی برجسته‌تر و مشخص‌تر می‌شود. این نشانهٔ آن است که کودکتان وابستهٔ شماست و به چیزی که مورد توجه شما واقع شده توجه می‌کند و برایش ارزشمند است.

پناه بردن به شما

کودکتان در برخی شرایط احتمالاً از شما به عنوان سپر استفاده می‌کند. پس تعجب نکنید اگر کودکتان هنگام دیدن یک غریبه، ‌خودش را در آغوش شما پنهان کرد. اضطراب حضور غریبه یا اضطراب جدایی یک مرحلهٔ طبیعی از رشد است. پناه آوردن به شما برای محافظت نیز به معنای آن است که کودکتان شما را دوست دارد و می‌داند شما او را در امنیت نگه می‌دارید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید