اگر کودکتان دیگر کلاس ورزشش را دوست ندارد، چه کار کنید؟

اگر کودکتان دیگر کلاس ورزشش را دوست ندارد، چه کار کنید؟

برخی از از والدین می‌گویند که اگر فرزندانشان دیگر دوست نداشت کلاس ورزشی‌اش را ادامه دهد، آیا باید کودک را در آن کلاس نگه دارند؟

جدای از هزینه‌ایی که برای کلاس ورزش پرداخت کرده‌اید، زمان آن‌قدر گرانبهاست که در صورت لذت نبردن فرزندتان از کلاس، آوردن و بردن او به آنجا کاری کاملاً بیهود به نظر می‌رسد. بنابراین، اگر واقعاً بی‌علاقه یا بی‌حوصله به نظر می‌رسد و این واقعیت را با امتناع از رفتن یا یافتن بهانه‌های برای نرفتن به صراحت بیان کرده و گفته است: «مامان، من برای این ورزش خیلی خسته‌ام!» اجازه دهید کلاس را رها کند. همچنین اگر می‌خواهید به او این پیام را بدهید که رها کردن و تسلیم شدن کار درستی نیست، به شکل زیر عمل کنید:

دفعۀ بعد که به کلاس رفتید، به فرزندتان بگویید که این آخرین روز کلاس ورزشش است. با گفتن این‌که او باید با دوستان و مربیانش خداحافظی کند، این را کاملاً روشن کنید. به این ترتیب، او احساس نمی‌کند که آن را رها کرده، بلکه صرفاً باور می‌کند که کلاس به پایان رسیده است.

اما اگر به طور ناگهانی به شرکت در کلاس علاقه‌مند شد، مثلاً در آخرین روز کلاس از این‌که دیگر برنمی‌گردد احساس ناراحتی کرد یا چند هفته بعد نظرش عوض شد، او را سرزنش نکنید. به او بگویید خوشحالید که علاقه‌مند است و وقتی دورهٔ کلاس‌ها دوباره شروع شد، می‌تواند یک بار دیگر آن را امتحان کند. بگذارید چند هفته بگذرد و اگر هنوز در مورد بازگشت به کلاس ورزشی صحبت می‌کند، می‌توانید در مورد ثبت‌نام مجدد او تصمیم‌گیری کنید.

در مورد آمادگی جسمانی بچه‌های شش تا ۱۲ سال بدانید.

 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید