رویای خیس در کودکان چیست؟

رویای خیس در کودکان چیست؟

اگر یک روز صبح، پسر شما از اتاقش بیرون آمد و به شما گفت: «یه چیز خیسی روی لباس زیرمه. هر روز صبح همین‌جوریه ولی من تو خواب جیش نکردم!» چه اتفاقی افتاده است؟

به احتمال زیاد، پسر شما «رویای خیس» دیده است. گاهی این اتفاق یا توضیحش می‌تواند همراه با شرم یا حتی برای کودکان گیج‌کننده باشد، اما کاملاً نرمال و طبیعی است. رویای خیس زمانی اتفاق می‌افتد که یک پسر درحالی‌که خواب است ارگاسم یا انزال می‌شود. در حین انزال، منی، یعنی مایع حاوی اسپرم از آلت تناسلی او خارج می‌شود و این همان چیزی است که فرزندتان روی لباس زیر یا پیژامه‌اش دیده است. رویاهای خیس معمولاً در خواب‌هایی که تصاویر جنسی دارند اتفاق می‌افتد. بعضی اوقات پسرها از یک رویای خیس بیدار می‌شوند، اما گاهی اوقات آنها خواب می‌بینند.

رویاهای خیس در دوران بلوغ زمانی شروع می‌شوند که بدن شروع به تولید بیشتر تستوسترون که یک هورمون مردانه است می‌کند. برخی از پسران جوان ممکن است از دیدن رویاهای خیس احساس خجالت یا حتی گناه کنند. اما آنها بخشی طبیعی از رشد هستند و نمی‌توان جلوی آنها را گرفت. بیشتر پسرها در دوره‌ای از بلوغ و حتی گاهی در بزرگسالی رویاهای خیس می‌بینند. با این حال، رویاهای خیس معمولاً با افزایش سن، کمتر اتفاق می‌افتند.

در مورد توضیح ارگاسم به فرزندتان بیشتر بدانید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید