چطور با یک کودک دو ساله همراه خانواده غذا بخوریم؟

چطور با یک کودک دو ساله همراه خانواده غذا بخوریم؟

شاید شما هم از خودتان پرسیده باشید که چگونه می‌توانیم با وجود یک کودک دو ساله وعده‌های غذایی دلپذیری در خانه دور هم داشته باشیم؟

پاسخ احتمالاً این است که زیاد نمی‌توانید در این کار موفق باشید! وعده‌های غذایی دلپذیر خانوادگی، به ویژه وعده‌های غذایی که شامل گفت‌وگوی بزرگسالان با یکدیگر است، در حضور کودکان نوپا با هم جور در نمی‌آیند! به این دلیل که یک‌جا نشستن برای بیشتر کودکان نوپا اصلاً وقت‌گذرانی ​​محبوبی نیست. برای آنها دنبال کردن گفت‌وگوی بزرگسالان وقتی خطاب به آنها نیست، دشوار است و آنها از نادیده گرفته شدن متنفرند. در حقیقت، اگر کودکتان وقتی شما و همسرتان صحبت می‌کنید، بیشتر از زمانی که فقط یکی از شما حضور دارد، سروصدا و ریخت و پاش کند، نباید تعجب کنید!

اما گهگاهی هم ممکن است شانس به شما رو بیاورد. برخی کودکان در دوره‌هایی آن‌قدر به غذا و کار غذا خوردن علاقه دارند که حداقل برای چند دقیقه یا به اندازه‌ٔ خوردن نیمی از ظرف غذایشان، با خوشحالی مجذوب آن هستند و توجهی به اطراف ندارند. برخی دیگر از کودکان هم گاهی آن‌قدر مسحور رستوران‌ها و فست‌فودها هستند که به نظر می‌رسد حتی بدون توجه به غذا آن را می‌خورند.

با این حال، معمولاً بهترین گزینهٔ شما این است که به کودک نوپای خود جداگانه غذا بدهید، یا اینکه همه با هم غذا بخورید اما تا زمانی که او غذایش را تمام می‌کنید تنها گفت‌وگوهایی با محوریت کودکتان داشته باشید، بعد بگذارید او برود بازی کند و شما و همسرتان غذا بخورید و صحبت کنید. چند اسباب‌بازی مخصوص بعد از شام هم ممکن است به شما کمک کند که در آرامش غذا بخورید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید