مصرف مولتی‌ویتامین را از هفتۀ چندم بارداری شروع کنم؟

مصرف مولتی‌ویتامین را از هفتۀ چندم بارداری شروع کنم؟

این موضوع را پزشک شما مشخص می‌کند.
مصرف مکمل‌ها بسیار به سبک زندگی شما وابسته است. اگر شما به خوبی از میوه‌ها و سبزیجات استفاده می‌کنید، ممکن است فقط در یک دورۀ کوتاه به مکمل مولتی‌ویتامین احتیاج داشته باشید.
مصرف مولتی‌ویتامین بارداری در کنار اصلاح رژیم غذایی به ذخیرۀ مناسب آن در بدن مادر کمک می‌کند و باعث می‌شود در بارداری دچار کمبود ویتامین نشود.
اگر باردار هستید و هنوز مصرف مولتی‌ویتامین را آغاز نکرده‌اید، با پزشک خود مشورت کنید و از او بخواهید برایتان مولتی‌ویتامین تجویز کند. توصیه می‌شود که بدون نظر پزشک مصرف آن را شروع نکنید و دُز پیشنهادی پزشکتان را هم تغییر ندهید. توجه داشته باشید که پزشک شما، با توجه به وضعیت و آزمایش‌هایتان برایتان مکمل تجویز می‌کند، بنابراین پزشک داروخانه برای تجویز این مکمل‌ها مناسب نیست. اگر قبل از بارداری و قبل از اقدام مولتی‌ویتامین مصرف می‌کرده‌اید، در بارداری آن را مصرف نکنید و مولتی‌ویتامین‌های مخصوص بارداری را بخرید. توصیه می‌شود که تا زمان مراجعه به پزشکتان، مصرف غذاهایی که ارزش غذایی ندارد مثل فست‌فودها را متوقف کنید و غذاهایی مانند سبزیجات تازه یا بخارپز بخورید که حاوی ویتامین‌های زیادی است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید