طبیعی است که کودک رو به عقب چهار دست‌وپا برود؟

طبیعی است که کودک رو به عقب چهار دست‌وپا برود؟

بله، طبیعی است. وقتی کودکتان چهار دست‌وپا رفتن را شروع می‌کند، که معمولاً بین سن هفت تا ۱۰ ماهگی اتفاق می‌افتد، روشی را برای انجام این کار انتخاب می‌کند که کمترین انرژی ممکن را صرف کند‌. اگر در ابتدا دست‌های کودک قوی‌تر از پاهایش باشد، او خود را رو به عقب هل می‌دهد. این کار در بین کودکان شایع است و به معنای این نیست که کودک این نقطهٔ عطف رشد را جا انداخته است.

چهار دست‌وپا رفتن رو به عقب، کودکتان را مشغول نگه می‌دارد و احتمالاً تا زمانی که بتواند به جایی که می‌خواهد برسد مشکلی با آن نخواهد داشت. وقتی پاهای کودک قوی‌تر شود احتمالاً یاد می‌گیرد بدون کمک شما،‌ رو به جلو هم چهار دست‌وپا برود. با این حال، برخی از کودکانی که رو به عقب چهار دست‌وپا می‌روند برای حرکت رو به جلو نیاز به تحریک شدن دارند. برای تشویق کودکتان می‌توانید اسباب‌بازی محبوبش را جلوی او اما کمی دور از دسترسش بگذارید. تلاش و تقلا برای رسیدن به آن ممکن است در نظر اول کودکتان را کلافه کند، اما چند لحظه به او فرصت دهید تا بدون کمک شما هم برای رسیدن به آن تلاش کند. این کار به تقویت ماهیچه‌هایی که او برای چهار دست‌وپا رفتن رو به جلو نیاز دارد کمک خواهد کرد.

همچنین ایرادی ندارد اگر کودکتان هرگز رو به جلو چهار دست‌وپا نرود یا مرحلهٔ چهار دست‌وپا رفتن را به طور کامل جا بیندازد. موضوع مهم این است که او با هر روشی بخواهد شروع به حرکت کند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید