شیر خشک مبتنی بر شیر گاو بهتر است یا شیر خشک مبتنی بر سویا؟

شیر خشک مبتنی بر شیر گاو بهتر است یا شیر خشک مبتنی بر سویا؟

شیر خشک مبتنی بر سویا از لحاظ ارزش تغذیه‌ای هیچ مزیتی بر شیر خشک مبتنی بر شیر گاو ندارد و برعکس. هر دوی آنها با ویتامین‌‌ها و مواد معدنی یکسانی غنی شده‌اند.

والدین معمولاً زمانی شیر خشک سویا را انتخاب می‌کنند که کودکشان به پروتئین شیر گاو حساسیت و آلرژی دارد یا بالقوه می‌تواند حساسیت داشته باشد و یا در هضم لاکتوز یا قند موجود در شیر مشکل دارد. کودکان می‌توانند به پروتئین شیر گاو حساسیت مزمن و مداومی داشته باشند و شاید لازم باشد که در یک سال اول زندگی از خوردن آن پرهیز کنند. اگر کودکتان در طول وعده‌های تغذیه با شیر خشک یا بلافاصله پس از خوردن آن گریه می‌کند یا تحریک‌پذیر می‌شود یا اگر اسهال دارد، ممکن است به شیر خشکش آلرژی داشته باشد. اگر فکر می‌کنید کودکتان در هضم شیر مشکل دارد با پزشکش صحبت کنید. او ممکن است توصیه کند شیر خشک مبتنی بر سویا را جایگزین شیر خشک مبتنی بر شیر گاو کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که پروتئین سویا هم به همان اندازه احتمال ایجاد آلرژی‌ غذایی دارد. در واقع، بیشتر کودکانی که به پروتئین شیر گاو آلرژی دارند به پروتئین سویا هم حساسیت نشان می‌دهند. اگر این‌طور باشد، پزشک ممکن است از شما بخواهد که دیگر برندهای شیر خشک را که حاوی پروتئین شیر گاو نیستند امتحان کنید. گاهی اوقات، ممکن است لازم باشد چند بار برند شیر خشک را عوض کنید تا مناسب‌ترین نوع برای کودکتان را پیدا کنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید