من هر ماه حس می‌کنم باردارم، اما هر بار تستم منفی می‌شود

من هر ماه حس می‌کنم باردارم، اما هر بار تستم منفی می‌شود

برخی از خانم‌هایی که قصد بارداری دارند و در حال تلاش برای بچه‌دار شدن هستند، بعد از به تأخیر افتادن پریودشان طی یک دوره ممکن است فکر کنند باردار هستند اما بعد از انجام تست بیبی‌ چک و منفی شدن آن احساس بدی پیدا کنند و این اتفاق در ماه‌های بعدی نیز برایشان تکرار شود. گاهی اوقات افکار و آرزوها می‌توانند تغییرات طبیعی را که بدن هر ماه تجربه می‌کند، به شکلی جلوه بدهند که جدید و غیرعادی به نظر برسند، به ویژه اگر شما فعالانه‌ در حال تلاش برای باردار شدن باشید. تست‌های بارداری خانگی یا همان بیبی‌ چک‌ها اغلب درست جواب می‌دهند و اگر نتیجهٔ چند تست منفی شد، بهتر است آن را باور کنید اما شما می‌توانید برای اطمینان در صورت تأخیر در پریود با تجویزی پزشکتان یک آزمایش خون بارداری هم انجام بدهید. همچنین با همراه داشتن یک برنامهٔ دقیق برای تشخیص روز تخمک‌گذاری و نصب اپلیکیشن بارداری مادرشو می‌توانید راحت‌تر برای باردار شدنتان اقدام کنید.

چرا هر ماه حس می‌کنید باردارید، اما تست بیبی چک شما منفی می‌شود؟

شما احتمالاً در حال تجربهٔ تغییرات طبیعی پیش از قاعدگی هستید. علائم ماهانه، هم در صورت بارداری و هم با قاعدگی نرمال می‌توانند تفاوت زیادی در افراد مختلف داشته باشند. متأسفانه برخی خانم‌ها، دل‌دردهای زیاد، نفخ، درد لگن، تهوع و استفراغ را در پریودشان تجربه می‌کنند، به شکلی که چند روز در هر ماه را نمی‌توانند به سر کار یا مدرسه بروند، اما آنها نیز باردار نیستند. بسیاری از پژوهشگران باور دارند که نوسان سطح هورمون‌های استروژن و پروژسترون یعنی دو هورمون اصلی تولیدشده در طول چرخهٔ قاعدگی در جریان خون است که باعث این عوارض جانبی می‌شود.

اگر در تلاش برای بارداری نیستید و می‌خواهید ناراحتی‌های قاعدگی را رفع کنید، می‌توانید به یک پزشک زنان مراجعه کنید و با تأیید او برخی داروها را مصرف کنید اما کارهای سادهٔ دیگری که می‌توانند به شما کمک بیشتری کنند، کاهش مصرف کافئین و ورزش منظم در طول هر ماه است.

در مورد سندرم قاعدگی بدانید.

حاملگی یا بارداری کاذب چیست؟

اما غیر از موارد گفته‌شده، یک عارضهٔ غیرمعمول به نام حاملگی کاذب هم وجود دارد. زنانی که این عارضه را دارند علائم واقعی بارداری را تجربه می‌کنند اما واقعاً باردار نیستند. این علائم می‌توانند بسیار چشمگیر و آشکار مثل بزرگ شدن شکم، تغییرات در سینه‌ها، حرکات جنینی و حتی دردهای زایمان باشند. هیچ‌کس نمی‌داند چرا این اتفاق می‌افتد ولی طبق آمار به نظر می‌رسد بارداری کاذب در زنانی شایع‌تر است که قبلاً باردار شده‌اند یا در ازدواج دومشان هستند. زنانی که دچار این عارضه تشخیص داده می‌شوند با مشاوره و حمایت همسر، خانواده و نزدیکانشان خیلی زود بهبود می‌یابند.

در مورد تست بیبی‌ چک و زمان درست نزدیکی جنسی برای بارداری بخوانید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بلاگ مرتبط