یک خانه‌داری حرفه‌ای با صرف کمترین وقت

حرفه‌ای بودن در هر کار به من حس غرور می‌دهد. احساس می‌کنم هیچ‌کس اندازۀ من باهوش و سریع نیست. اصلاً حسش را نمی‌توانم توصیف کنم و دلم می‌خواهد در همۀ کارها حرفه‌ای باشم، حتی کارهای خانه و نظافت. برای همین کم‌کم از این‌ور و آن‌ور راه‌هایی یاد گرفتم که درگوشی به شما هم می‌گویم. ما حرفه‌ای‌ها کارمان خیلی درست است.

مسواک بزنید

همه‌ٔ ما می‌دانیم که یک پارچه یا اسفنج، یا سایر ابزار پاک کردن، نمی‌توانند نواحی کوچک و گوشه‌هایی را که نیاز به تمیز شدن دارند پاک کنند. بنابراین یک مسواک ابزاری مفید و ارزان برای تمیز کردن است.

از دستمال میکروفایبر استفاده کنید

دستمال‌های میکروفایبر عالی هستند. چیزی که صددرصد از پنبه ساخته شده. اگر این دستمال‌ها در دسترس نبود، یک روبالشی یا تی‌شرت کهنه هم خوب است. اما از دستمال و پارچه پلی‌استر یا پارچه حوله‌ای برای تمیز کردن استفاده نکنید.

سرویس بهداشتی را آخر از همه تمیز کنید

من دوست دارم سرویس بهداشتی را همان اول تمیز کنم و از شرش خلاص شوم، اما کارشناسان می‌گویند برای اجتناب از انتقال آلودگی به جاهای دیگر خانه آنها را آخر از همه تمیز کنید. اگر شما هم مثل من برای تمیز کردن سرویس بهداشتی از وسایل جداگانه‌ای استفاده می‌کنید، فکر می‌کنم این ایراد دیگر وارد نباشد و می‌توانید این کار را اول از همه انجام دهید.

به پاک‌کننده‌ها فرصت بدهید

من عاشق استفاده از آب‌لیمو و سرکه برای تمیز کردن خانه هستم، اما شما ممکن است یک محصول آماده را ترجیح دهید. از هر نوع پاک‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید ابتدا آن را روی سطوح اسپری کنید و اجازه دهید مدتی باقی بماند. می‌توانید در این فاصله بروید و چیز دیگری را تمیز کنید. اگر اجازه دهید اسپری جذب سطوح شود، تمیز کردن آنها راحت‌تر است.

پرده‌ها را تمیز کنید... اما نه آن‌طوری که فکر می‌کنید

پرده‌ها را جارو می‌کنید؟ گردن و دستتان خسته نمی‌شود؟ به جای این‌ کار یک حوله‌ٔ خیس بردارید و به پرده ضربه بزنید، وقتی گردوخاک و حشرات مرده‌ پایین ریختند زمان جارو کشیدن زمین است.

سردوش را حرفه‌ای تمیز کنید

برای پاک کردن رسوبات جمع‌شده روی سردوش یک کیسه پر از سرکه دور آن ببندید و بگذارید یک شب روی آن بماند. صبح روز بعد سردوش را آبکشی کنید. من این روش را امتحان کردم و نتیجه شگفت‌انگیز بود!

به خانه بوی نویی و تازگی بدهید

اگر شما هم مثل من از محصولات پاک‌کننده‌ٔ طبیعی استفاده کنید، خانه‌تان پس از تمیز کردن بوی مواد شیمیایی نخواهد داد و بوی وایتکس دیگران را کلافه نمی‌کند. راهش این است که با سرکه و جوش شیرین و چند قطره اسانس مثل اسانس لیمو، اسطوخودوس و گریپ‌فروت یک محلول پاک‌کننده بسازید. من این ایده را دوست دارم. تهیه‌ٔ آن هم خیلی آسان است!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط