هشت سال و پنج ماه: زمان ارتودنسی

هشت سال و چهار ماهگی کودک شما تمام شده و او حالا وارد هشت سال و پنج ماهگی خودش شده است. در ابن مطلب با بخشی از زندگی یک کودک هشت سال و پنج ماهه آشنا شوید.

ارتودنسی دندان کودک

آیا فرزند شما به ارتودنسی احتیاج دارد؟ برای بسیاری از بچه‌ها اولین مراجعه به مطب دندان‌پزشک ارتودنسی در سال‌های میانی تا اواخر دورهٔ ابتدایی است. ارتودنتیست‌ها توصیه می‌کنند که همه‌ٔ بچه‌ها قبل از هفت سالگی، یعنی درحالی‌که دندان‌های دائمی هنوز در حال روییدن است، ویزیت اول را داشته باشند.

اگرچه مشکلات کمی به اصلاح در این سن نیاز دارند، اما متخصص ارتودنسی می‌تواند مشکلات احتمالی را ارزیابی کند تا مراقب و گوش به زنگ نیاز به درمان محتمل و تعیین زمان آن باشید.

مشکلات ژنتیکی شایعی که بچه‌ها پیدا می‌کنند شامل شلوغی دندان‌ها یا دندان‌های خیلی نزدیک به هم، فضای زیاد بین دندان‌ها، جلوآمدگی دندان‌ها و دندان‌های اضافی یا درنیامده است. مشکلات رشد فک نیز مسئله‌ٔ ارثی دیگری است. برای اطلاعات بیشتر مطلب مادرشو دربارهٔ ارتودنسی دندان کودکان را ببینید.

سایر مشکلات دندانی می‌تواند به دلیل عادت‌هایی مانند مکیدن شست یا تنفس از راه دهان، بیماری‌های دندانی، تصادفات یا تغذیه نامناسب ایجاد شود.

دندان‌پزشک کودک شما نیز در جست‌وجوی مشکلات احتمالی خواهد بود. اگر تصمیم ندارید که وقتی کودک شما به این سن رسید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید، می‌توانید توصیه‌ٔ دندان‌پزشک خود کودکتان را برای زمان مراجعه به متخصص ارتودنسی دنبال کنید.

نکتهٔ والدین: فیلم دیدن با کودکان

محتوای خیلی از فیلم‌ها ممکن است برای بچه‌ها مناسب نباشد. بنابراین شما می‌توانید ابتدا پیش‌پرده‌ٔ فیلمی را ببینید که می‌‌خواهید همراه کودکتان تماشا کنید، یا ریویوی فیلم‌ها را نگاه کنید تا به شما در تصمیم‌گیری در مورد مناسب بودن آنها برای کودک هشت ساله‌ةان کمک کند.

شما ممکن است میزان خشونت، وجود کلمات زننده، نمایش مصرف مواد مخدر و هر مورد دیگری را در فلیم‌ها بررسی کنید تا ببینید آیا می‌خواهید آن را همراه کودکتان ببینید یا نه، اما همه‌ٔ والدین در این مورد که چه چیزی مناسب بچه‌هاست توافق ندارند. بنابراین، شما می‌توانید قبل از فرستادن فرزندتان برای وقت گذراندن همراه یک خانواده‌ٔ دیگر، بپرسید کودکشان در خانه یا سینمایی که با آنها می‌رود کدام فیلم‌ها را ممکن است ببیند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط