هشت سال و سه ماه: دوستی‌ها

کودک شما حالا هشت سال و سه ماه دارد. در این مطلب با بخشی از زندگی و رفتار یک کودک هشت سال و سه ماهه آشنا خواهید شد.

دوستی‌ها

فرزند شما اکنون در سال‌های «بهترین دوست» یا دوست صمیمی است. درحالی‌که در گذشته گاهی شاید به نظرتان رسیده باشد که او یک همبازی خاص دارد، اما اکنون احتمال دارد دوستان خاصی را به عنوان بهترین دوستان خود یا دوستان همیشگی معرفی کند. وقتی خودمحوری سابق کودک کمی کم‌رنگ می‌شود تا به احساسات و دیدگاه‌های دیگران هم ارزش بدهد، بهتر می‌تواند دوست خوبی باشد.

بچه‌ها در این سن بیشتر و بیشتر تحت تأثیر افراد خارج از خانواده‌ٔ خود قرار می‌گیرند. علایق و ترجیحات خود کودک نیز با وضوح بیشتری مشخص می‌شود، بنابراین او بهتر می‌تواند به دنبال کسانی باشد که در علایقش شریک هستند.

با این اوصاف، بیشتر «بهترین دوستی‌ها» در این سن زودگذر هستند. انتخاب بهترین دوست ممکن است به این ارتباط داشته باشد که چه کسانی در همسایگی شما زندگی می‌کنند، چه کسانی در یک تیم ورزشی هستند یا چه کسانی در کلاس او هستند. دوستان معمولاً می‌آیند و می‌روند، اغلب به دلیل شرایطی کاملاً تصادفی مانند چیدمان جدید صندلی‌ها در کلاس! بنابراین از ماهیت تصادفی و اتفاقی دوستی‌های فرزندتان ناراحت نشوید.

با تغییر متناوب محل قرار بازی، به این ترتیب آنها همیشه در یک خانه نیستند و عقب‌نشینی از کارگردانی قرار بازی و اجازه دادن به بچه‌ها برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کاری انجام دهند، به کودکتان کمک کنید تا دوست خوبی باشد.

نکتهٔ والدین: سرگرمی و یادگیری

اگرچه ممکن است کودک شما هنوز خیلی جوان‌تر از آن باشد که بتواند چیز زیادی درباره‌ٔ تور پایتخت‌های اروپایی به خاطر بیاورد یا از روزهای متوالی و ساعت‌های دراز حضور در موزه‌ها لذت ببرد، اما آماده‌ٔ سفرهایی است که یادگیری را با سرگرمی ترکیب می‌کنند.

چه سفری در آخر هفته باشد، چه گردشی یک روزه یا سفری طولانی‌تر، بهتر است به دنبال تفرج‌هایی باشید که بازتاب‌دهنده‌ٔ انواع چیزهایی است که او در مدرسه یاد می‌گیرد.

به عنوان مثال، بچه‌هایی که مجموعه کتاب‌های داستانی مربوط به سرزمین‌های مختلف را می‌خوانند، ممکن است علاقه‌مند به سفر به مکان‌های ذکرشده در آن یا مکان‌هایی‌ مثل عنوان «موزه» باشند که در کتاب خوانده‌اند. در طول سفر، گردش‌های فرعی به موزه‌ها و سایر سایت‌های آموزشی طراحی‌شده برای بچه‌ها را در برنامه‌ٔ خود بگنجانید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط