هفت سال و شش ماه: درک مفهوم اخبار

کودک شما حالا هفت سال و نیمه است و در این مطلب با بخشی از زندگی یک کودک هفت سال و شش ماهه آشنا شوید.

درک اخبار

موضوع جنگ برای دانش‌آموزان کلاس دوم می‌تواند موضوعی ترسناک باشد. آن را در اخبار می‌بینند یا صحبت بزرگسالان راجع به آن را می‌شوند اما از تأثیر مستقیمش روی زندگی خودشان مطمئن نیستند.

سعی نکنید عناوین خبرها را از فرزندتان پنهان کنید. اگرچه ایده‌ٔ خوبی است که زمان تماشای نمایشگرها و اخبار رادیو را محدود کنید، به ویژه کانال‌هایی که خلاصه اخبار یکسانی را هر چند دقیقه یک بار تکرار می‌کنند، اما نباید از پاسخ دادن به سؤالات به شکلی حتی‌الامکان مستقیم و اطمینان‌بخش خودداری کنید. تأکید کنید که محل درگیری از شما بسیار دور و فرزندتان در امنیت است.

بچه‌هایی که به ویژه مستعد اضطراب به خاطر اخبار جنگ هستند، آنهایی هستند که در زندگی خود تروماهای عمده یا بی‌ثباتی و بلاتکلیفی دیگری مثل بیماری یا طلاق والدین را تجربه می‌کنند. اضطراب می‌تواند خود را به شکل چسبندگی بیشتر، اختلالات خواب یا ترس از دور شدن از جلوی چشم شما، شامل بروز اضطراب جدایی در زمان رفتن به مدرسه نشان دهد.

با مراقبت توأم با عشق بیشتر به فرزند خود کمک کنید تا در مراحل نامطمئن زندگی احساس امنیت بیشتری کند. بیشتر نوازشش کنید و وقت بیشتری برای با هم بودن بگذارید. احساسات او را تأیید کنید، مثلاً به جای «نگران نباش» بگویید: «من می‌دونم که نگرانی، اما جنگ از اینجا خیلی دوره و سربازها برای محافظت از ما آموزش دیدن».

البته بچه‌هایی که یکی از والدین یا بستگانشان در ارتش خدمت می‌کنند، اضطراب‌های خاصی دارند. از تمام مشاوره‌ها و خدمات پشتیبانی ارائه‌شده به نیروهای ارتش استفاده کنید، حتی اگر به نظر نمی‌رسد فرزندتان تحت تأثیر قرار گرفته باشد.

در مورد توضیح اخبار به کودکان بیشتر بدانید.

نکتهٔ والدین: عضوی از خانواده

بگذارید فرزندتان بداند که او عضوی از یک خانواده‌ٔ گسترده است و خویشاوندانی دارد. در این سن، او بهتر می‌تواند شجره‌نامهٔ خانوداگی را در ذهن نگه دارد، بنابراین اغلب به او اسامی اقوام و بچه‌های فامیل و خصوصاً کسانی را که دور از شما زندگی می‌کنند بگویید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط