هفت سال و هفت ماه: نشست‌های والدین و معلمان

کودک شما هفت سال و هفت ماه دارد و در این مطلب می‌توانید با برخی از نکات مهم در زندگی یک کودک هفت ساله آشنا شوید.

نشست‌های والدین و معلمان

آیا فرزند شما در مدرسه عملکرد خوبی دارد؟ نشست‌های والدین با معلمان راهی مفید برای به دست آوردن درک درستی از وضعیت فرزندتان و زمینه‌هایی است که در آنها به کمک نیاز دارد. با ذهنی باز و پذیرا به این جلسات بروید. سعی کنید چیزی را که معلم می‌گوید شخصی نکنید و به خود نگیرید. هدف مشترک شما موفقیت تحصیلی فرزندتان است و به یاد داشته باشید، معلم هر روز ساعت‌ها با فرزند شما وقت می‌گذراند و می‌تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد نقاط قوت و کاستی‌های او به شما بدهد. برخی از جمله شایع‌ترین مشکلات تحصیلی در کلاس دوم ممکن است شامل اینها باشد:

  • مشکل در تسلط روی خواندن
  • ناخوانا نوشتن
  • مشکل در تسلط روی ریاضی پایه
  • تمرکز نداشتن یا نبود قدرت توجه کردن
  • ناتوانی در آرام نشستن
  • ناتوانی از مشارکت مناسب در یک گروه

برخی از این مشکلات صرفاً آکادمیک هستند، درحالی‌که برخی از آنها مشکلات اجتماعی هستند که روی یادگیری کودکان تأثیر می‌گذارند. اگر معلم فرزندتان کمک اضافی یا اصلاح رفتاری را پیشنهاد می‌کند، به پیشنهادش توجه کنید. اغلب اوقات می‌توان مشکلات را اکنون و در همین سال‌های ابتدایی کنترل کرد و با بزرگ‌تر شدن بچه آنها را از بین برد و اگر معلوم شد مشکل جدی‌تر از این است و مثلاً یک اختلال یادگیری واقعی وجود دارد، بهتر است زودتر تشخیص داده شود تا فرزندتان بتواند کمک مداومی برای آن دریافت کند.

نکتهٔ والدین: ارتباط رسانه‌ها و سلامت

ارتباط بین رسانه‌ها و سلامت فرزند خود را دست کم نگیرید. برخی از متخصصان، شیوع چاقی را ناشی از گسترش بازی‌های ویدیویی، رایانه‌ها و سایر مشکلات وقت‌گذرانی پای نمایشگرها می‌دانند. رسانه‌ها همچنین اغلب فعالیت‌های ناسالم مانند استعمال دخانیات و خوراکی‌های مضر را ستایش می‌کنند و مشروعیت می‌بخشند و یادتان باشد که حتی در هفت سالگی، بچه‌ها معتقدند آنچه در صفحه نمایشگر می‌بینند چیزی است که در دنیا نرمال و طبیعی تلقی می‌شود.

به اینکه فرزندتان چه نوع پیام‌هایی از رسانه‌ها می‌گیرد توجه کنید تا بتوانید آنها را با افکار خود خنثی یا متعادل کنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط