هفت سال و یک ماه: کارهای دستی و آثار هنری

هفت سال و یک ماه: کارهای دستی و آثار هنری

کودک هفت سالهٔ شما حالا هفت سال و یک ماهه است. در این مطلب با بخشی از زندگی کودک هفت ساله‌تان مثل هنرها و کارهای دستی و نگهداری از این آثار هنری آشنا شوید.

هنرها و کارهای دستی

مهارت‌های خلاقانهٔ دانش‌آموز کلاس دوم اشکال مختلفی به خود می‌گیرد. این بچه‌ها عاشق کار با مواد مختلف هستند، بنابراین فقط به کتاب‌های رنگ‌آمیزی و مدادشمعی اکتفا نکنید.

خاک رس، انواع رنگ‌ها، ماژیک‌ها و سایر مواد می‌توانند کودک هفت ساله را تا یک ساعت مشغول نگه دارند. یک جعبه‌ٔ کاردستی پر از خرده‌ریز، تکه‌های پارچه، چوب، کاغذهایی با بافت‌های مختلف و رول‌های کاغذ توالت در خانه داشته باشید تا کودکتان بتواند هر وقت خواست چیزی بسازد.

همچنین ببینید چه نوع پروژه‌های هنری در مدرسه انجام می‌شود. دانش‌آموزان جوان از تکرار این پروژه‌ها در خانه لذت می‌برند. شاید متوجه شوید که تشخیص چیزی که کودکتان نقاشی‌ کرده راحت‌تر شده است. موضوع محبوب او برای نقاشی کشیدن احتمالاً خودش است و به دنبالش خانواده و حیوانات خانگی و سایر چیزهای دنیای اطرافش. بچه‌های هفت ساله هنرمندانی ساده‌بین و عینیت‌گرا هستند، یعنی همه چیز را همان‌طور که می‌بینند تصویر می‌کنند.

نکتهٔ والدین: نگهداری از آثار هنری بچه‌ها

اکنون که هنرمند تازه‌کار شما در مدرسه و خانه شاهکارهای هرچه بیشتری تولید می‌کند، با آنها چه می‌کنید؟ نگه داشتن همه‌ٔ آنها غیرعملی است. برخی از والدین این کار را انجام می‌دهند و سپس در پایان هر ماه یا هر سال تحصیلی آنها را غربال می‌کنند و آثار محبوب خود و کودکشان را نگه می‌دارند. آنها را می‌توانید بر اساس سن در یک پوشه یا کلاسور بزرگ، که نام فرزندتان رویش نوشته شده است ذخیره کنید و سعی کنید تاریخ کشیدن هر نقاشی را رویش بنویسید.

راه دیگر نجات آثار هنری هم عکاسی از آنها و نگه داشتن عکس‌های دیجیتالی است. این روشی عالی برای نگهداری آثار فرزندتان و بررسی پیشرفت او در طول سال‌هاست و هیچی فضای فیزیکی‌ای هم در خانه اشغال نمی‌کند.

یک ورق بزرگ کاغذ سیاه تهیه کنید و هر هفته هر یک از کارهای فرزندتان را برای گرفتن عکس جداگانه روی آن بگذارید. کتابی که با این عکس‌ها درست شده باشد، هدیه‌ای خوب برای پدربزرگ و مادربزرگ خواهد بود.

مطالب کاردستی کودک را ببینید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط