پنج سال و چهار ماه: لباس پوشیدن

پنج سال و چهار ماه: لباس پوشیدن

کودک شما حالا پنج سال و چهار ماهش هم پر شده و وارد ماه پنجم از پنج سالگی خود شده است. در این مطلب با بخشی از روزهای زندگی یک کودک پنج سال و چهار ماهه آشنا شوید.

لباس پوشیدن

در این هفته‌ها کودک شما باید در ظرایف لباس پوشاندن به خودش بهتر شود. او حالا می‌تواند لباس را روی سرش بکشد، دکمه‌های بزرگ را ببندد، حتی زیپ را هم بالا بکشد اما دکمه‌های قفلی پیچیده‌تر است. وقتی همه‌ٔ مهارت‌های درگیر در لباس پوشیدن مثل تعادل، چابکی دست‌ها و درک مفاهیمی مانند جلو و عقب و داخل و خارج را در نظر بگیرید، می‌بینید که اصلاً کار کوچکی نیست.

اگر فرزند شما هنوز در بستن دکمه‌ها و چیزهای مشابه ناشی عمل می‌کند، ناامید نشوید اما برای کمک به او هم عجله نکنید. حتی اگر همیشه آن را درست انجام نمی‌دهد، مهم است که بگذارید امتحان کند. تلاش‌های او را تحسین کنید، حتی اگر گاهی اوقات به معنای بیرون رفتن او از خانه با پیراهن پشت‌ورو باشد.

همچنین برای کاهش کلافگی در ساعات پرشتاب و پرمشغله‌ٔ ابتدای روز، از فرزند خود بخواهید که شب قبل لباس‌هایش را انتخاب کند. مطمئن شوید که به او زمان کافی می‌دهید که بتواند خودش آماده شود.

نکتهٔ والدین:‌ حضور در مرکز آموزشی کودک

چقدر در جلسات اولیا و مربیان مرکز پیش‌دبستانی کودکتان شرکت می‌کنید؟ برخی از والدین وقت و تمایل زیادی برای حضور و کمک دارند. دیگران فاقد وقت یا تمایل، یا هر دو هستند. اگر برنامه‌ٔ زندگی‌تان اجازه‌ٔ حضور زیاد شما را نمی‌دهد، معلم فرزندتان فکر بدی در مورد شما یا فرزندتان نخواهد کرد. با این حال، اگر بتوانید هرازگاهی حاضر شوید، فرزندتان از حضور شما لذت خواهد برد.

از مسئولان مدرسه در مورد روش‌های کمک کردن سؤال کنید. آنچه بیشترین اهمیت را دارد این است که شما از یادگیری فرزند خود حمایت می‌کنید، نه اینکه در کدام زمینه فعالیت می‌کنید یا چند ساعت در ساختمان مدرسه حضور دارید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط