آیا ایرادی ندارد وقتی کودک شیرخوارم در اتاق است رابطهٔ جنسی داشته باشیم؟

آیا ایرادی ندارد وقتی کودک شیرخوارم در اتاق است رابطهٔ جنسی داشته باشیم؟

خیر، صمیمت فیزیکی یا رابطهٔ جنسی در حینی که کودک شیرخوارتان در آن نزدیکی چرت می‌زند ایرادی ندارد. فقط لازم است زمان مناسب داشتن سکس بعد از زایمان را بدانید.

اگر کودکتان به شکل امنی در یک گوشه از تخت یا در گهوارهٔ خودش قرار داده شده است و ترجیحاً خواب باشد تا حواس شما پرت نشود، واقعاً مشکلی نیست. کودک شیرخوار شما قادر به تشخیص کاری که شما انجام می‌دهید نیست، اما اگر این کار راحتی بیشتری به شما ‌دهد، می‌توانید روی کودک را به سمت دیگری برگردانید. هیچ پژوهشی نشان نداده است کودکی که والدینش را در حال رابطهٔ جنسی می‌بیند از لحاظ روان‌شناختی آسیب می‌بیند. جالب اینجاست کودکانی که در خانه‌هایی بزرگ می‌شوند که والدینشان با برهنگی راحت هستند، یعنی آنهایی که جلوی کودکانشان لباس عوض می‌کنند یا حمام می‌کنند، اغلب از لحاظ جنسی سالم‌تر هستند.

خودتان خواهید فهمید از چه سنی کودکتان آن‌قدر بزرگ شده است که دیگر نباید در حین رابطهٔ جنسی شما در آن نزدیکی باشد. به‌طورکلی، وقتی کودکان به اندازه‌ای بزرگ شده‌اند که کنجکاو باشند چه اتفاقی در حال افتادن است و سؤال کنند که آیا صداها و کارهای شما دوستانه هستند یا خشونت‌آمیز؛ چون کودکان اغلب سکس را با دعوا کردن اشتباه می‌گیرند، وقت آن است که خیلی خصوصی‌تر اقدام کنید.

داشتن یک زندگی جنسی سالم شما را والد شادتر و سرمشق مثبتی برای صمیمت بزرگسالی می‌کند. این به معنای آن است که باید در مورد زندگی جنسی‌تان خودخواه باشید. پس اگر نوزاد یا کودکتان در حال چرت زدن است، ‌فرصت را بقاپید و غیر از مراقبت از کودکتان، برای زندگی جنسی خودتان هم اهمیت زیادی قائل باشید!

 در مورد صحبت با کودکان در مورد سکس بدانید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید