تست عشق کودک به کتاب: اگر کودک شما میلی به خواندن کتاب ندارد، چه کار می‌کنید؟

تست عشق کودک به کتاب: اگر کودک شما میلی به خواندن کتاب ندارد، چه کار می‌کنید؟

آیا شما هم می‌خواهید کودکتان کتاب خواندن را دوست داشته باشد؟ در امتحان ۱۰ سؤالی ما شرکت کنید تا با دیدن جواب‌های خودتان متوجه شوید چقدر تمام تلاش خود را برای تربیت یک کودک عاشق کتاب انجام می‌دهید. این تست‌ها به صورت جداگانه هستند ولی مجموع آنها اطلاعات دقیق‌تری را در اختیارتان خواهد گذاشت. سؤال هشتم این است:

اگر کودک شما میلی به خواندن ندارد، چه کار می‌کنید؟

  • الف. هر شب و تحت هر شرایطی حداقل ۳۰ دقیقه مطالعه را الزامی می‌کنم.
  • ب. فرزندم را به کتابخانه و کتاب‌فروشی می‌برم تا کتاب‌هایی را که برایش جذاب باشد پیدا کند.
  • ج. موضوع را رها می‌کنم و می‌گذارم هر وقت به مدرسه رفت، کتاب‌های درسی‌اش را بخواند.

بهترین پاسخ گزینه‌ٔ «ب» است. شاید فرزند شما از کتاب دوری می‌کند، چون کتابی پیدا نکرده است که ذهنش را درگیر کند. به او نشان دهید که خواندن می‌تواند اطلاعاتی درباره‌ٔ هر آنچه دوست دارد مثل دایناسورها، اتومبیل‌ها، ستاره‌های فیلم‌ها، ستاره‌ها و سیاره‌ها، ترفندهای شعبده‌بازی، حیوانات و گیاهان را به او نشان دهد.

یا سعی کنید فرزندتان را درگیر فعالیت‌هایی کنید که خواندن را ترغیب می‌کند، مثلاً خواندن یک دستور پخت غذا و پختن آن با هم، خواندن دستورالعمل‌ سر هم کردن یک اسباب‌بازی یا چیزی از این قبیل، یا استفاده از یک کتاب مرجع برای تحقیق در مورد یک حیوان مورد علاقه یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد صدفی که در ساحل پیدا کرده است.

بچه‌ای که عاشق کتاب و کتابخوانی نیست ممکن است سرانجام در مدرسه دچار مشکل شود، بنابراین بی‌علاقگی او را نادیده نگیرید. همچنین شاید بهتر باشد بینایی کودک را از طریق معاینات چشم کودک ارزیابی کنید. مشکلات بینایی بیش از آنچه فکر کنید می‌تواند ایجاد سرخوردگی و کلافگی کند.

سؤال قبلی

سؤال بعدی

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

سوالات مرتبط