چگونه کودک نوپایی را که اصلاً یک جا آرام نمی‌گیرد کنترل کنید؟

چگونه کودک نوپایی را که اصلاً یک جا آرام نمی‌گیرد کنترل کنید؟

اگر مجبورید کودک نوپای خود را به رستوران، فروشگاه‌ها یا جاهای دیگری که می‌روید ببرید، قبل از رفتن به او فرصت دویدن، بالا رفتن، پریدن و استفاده از ماهیچه‌هایش را بدهید. بگذارید در حیاط بدود یا سر راهتان به آنجا در پارک کمی بازی کند. اگر ابتدا مقداری از انرژی خود را بسوزاند، ممکن است وقتی که بیرون و در حال انجام کارهایتان هستید آن‌قدر شیطنت نکند.

برای یاد دادن خودکنترلی به کودکتان راه‌هایی پیدا کنید که مچ او را هنگام رفتار خوب بگیرید. از اصل تقویت مثبت استفاده کنید تا به فرزندتان بفهمانید که شما دوست دارید او چگونه رفتار کند. برای مثال، هر بار که فرزندتان کمک می‌کند یا رفتار خوبی دارد، فوراً به خاطر رفتار خوبش به او با یک لبخند ساده و کمی تعریف و تمجید پاداش دهید.

درگیر کردن و مشارکت دادن کودک را نیز امتحان کنید. هنگام خرید خوار و بار، کالسکهٔ او را نزدیک قفسه‌ها ببرید و از او بخواهید چیزی را برای شما از قفسه بردارد یا یک کیسه نگه دارید تا او سیب‌ها را داخل آن بریزد. این روش به او کاری سازنده برای انجام دادن می‌دهد و او احساس می‌کند در حال کمک کردن به شماست.

به عنوان بخشی از یک برنامهٔ بلندمدت، کودک نوپایتان را در یک فعالیت مفرح مثل شنا، ژیمناستیک یا رقص ثبت‌نام کنید تا بتواند مقدار بیشتری از انرژی خود را به مسیری مثبت هدایت کند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید