پریودهای من نامنظم است، چطور زمان تخمک‌گذاری را پیدا کنم؟

پریودهای من نامنظم است، چطور زمان تخمک‌گذاری را پیدا کنم؟

با استفاده از کیت تخمک‌گذاری یا بررسی دمای پایۀ بدن و ترشحات واژن.بعضی از زنان به دلایل مختلف مانند سندرم اختلالات عملکردی تخمدان، پریودهای نامنظمی دارند. یعنی در بعضی ماه‌ها پس از ۲۰ روز پریود می‌شوند و ماه بعد پس از ۲۸ روز.

در پریودهای نامنظم تشخیص زمان تخمک‌گذاری، به وسیلۀ تقویم، امکان‌پذیر نیست و باید با روش‌هایی مثل کیت تخمک‌گذاری یا بررسی دما و ترشحات بدن صورت گیرد. پزشک با توجه به شرایط شما، در مورد روش انجام آن شما را راهنمایی خواهد کرد.

کیت تخمک‌گذاری، وسیله‌ای است که تا حدودی به بیبی چک شبیه است و معمولاً در همۀ داروخانه‌ها یافت می‌شود. قیمت این کیت‌ها از حدود پنج هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان می‌تواند متغیر باشد و کیت‌های ارزان می‌تواند همان کارایی کیت‌های گران‌تر را داشته باشد. تفاوت قیمت، معمولاً به دلیل تفاوت در شرکت سازنده و وجود ابزارهای اضافی مانند قطره‌چکان است.

روش استفاده و زمان آن به طور کامل در بروشور داخل جعبه نوشته شده و خوب است در زمان تقریبی تخمک‌گذاری خود از آن استفاده کنید.

روش دیگر برای تعیین تقریبی تخمک‌گذاری اندازه گرفتن دمای پایۀ بدن است. شما می‌توانید پس از پایان خونریزی ماهانه، هر روز صبح قبل از ترک رختخواب، دمای پایۀ بدن خود را اندازه بگیرید و یادداشت کنید. روزهایی که دمای بدن شما کمی بیشتر است و ترشحات واژینال هم افزایش چشم‌گیری داشته، آن روزها احتمالاً روزهای تخمک‌گذاری شماست.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید