تعیین سن حاملگی: سن بارداری چگونه محاسبه می‌شود؟

تعیین سن حاملگی: سن بارداری چگونه محاسبه می‌شود؟

در طول دو هفتهٔ اولی که شما قصد بارداری دارید، بدن شما در حال آماده شدن برای لقاح احتمالی است. محاسبهٔ روز شروع رشد جنین و پیگیری تاریخ‌های مرتبط با بارداری می‌تواند کمی برایتان گیج‌کننده باشد و بهترین راه داشتن یک تقویم بارداری است. اما به‌طورکلی:

شروع بارداری از روز اول آخرین دورهٔ همیشگی و نرمال پریود شما (Last Menstrual Period)، یا به اختصار، ال‌ام‌پی (LMP) شما محاسبه می‌شود، هرچند رشد جنین تا پس از لقاح که حدود دو هفته بعد اتفاق می‌افتد شروع نمی‌شود. بارداری به این دلیل از این روز محاسبه می‌شود که هر بار زنی پریود می‌شود، بدن او در حال آماده شدن برای بارداری است. اگر روز اول آخرین دورهٔ نرمال قاعدگی را ملاک بگیریم، بیشتر زنان به طور متوسط ۲۸۰ روز باردار هستند. محاسبه از روز اول آخرین دورهٔ نرمال قاعدگی همچنین مقیاس استانداردی برای پزشکان، ماماها و ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی تعیین می‌کند، زیرا فهمیدن زمان دقیق رخ دادن لقاح فوق‌العاده دشوار است.

برای تعیین این‌که بدانید دقیقاً در هفتهٔ چندم بارداری هستید، می‌توانید تقویم بارداری مادرشو را از اینجا دریافت کنید و روزهای رشد جنینتان را با تصویر و جزئیات کامل ببینید. همچنین برای دریافت اطلاعات هفته به هفتهٔ بارداری‌ خود، ایمیلتان را اینجا وارد و ثبت‌نام کنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید