آیا ایرادی دارد اگر در روزهایی که احتمال باردار شدنم بیشتر است ورزش کنم؟

آیا ایرادی دارد اگر در روزهایی که احتمال باردار شدنم بیشتر است ورزش کنم؟

اگر ورزش کردن بخشی از سبک زندگی شماست و شما یک ورزشکار معمولی هستید، هیچ دلیلی وجود ندارد که برنامهٔ ورزشی روتین خودتان را کنار بگذارید، حتی در بارورترین روزهای دوره‌هایتان و حتی کمی نفس نفس زدن معمول شما در کلاس کیک بوکسینگ همیشگی‌تان هم چرخۀ تخمک‌گذاری شما را مختل نخواهد کرد.

اما اگر شما یک ورزشکار حرفه‌ای هستید که چربی بدنی فوق‌العاده کمی دارد، ورزش کردن می‌تواند شانس شما برای باردار شدن را کاهش دهد. به عبارت دیگر، ورزش کردن در برخی زنان ورزشکار بسیار لاغر باعث توقف تخمک‌گذاری می‌شود که البته بیشتر زنان این طور نیستند.

اگر به طور منظم ورزش نمی‌کنید، فکر خوبی است که کمی فعالیت، مثل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیاده‌روی روزانه را به برنامۀ زندگ‌یتان اضافه کنید. جایزه‌ای که با شروع یک برنامۀ ورزشی و ادامه دادن آن می‌گیرید، یک بدن سالم خواهد بود که برای بارداری آماده است.

اگرچه خوب است که از زمان تخمک‌گذاری خود آگاه باشید، اما از نظر ما مهم‌تر است که سعی کنید آرام باشید و دربارۀ این زمان از ماه وسواس پیدا نکنید. تغییر دادن برنامۀ همیشگی و روزانه ممکن است شما را عصبی و آشفته کند و به همین دلیل، اگر ورزش کردن جزئی از برنامۀ روتین شماست، فکر خوبی است که آن را ادامه دهید. همچنین می‌توانید کلاس‌های یوگا را امتحان کنید که به شما کمک می‌کنند در حین کشش دادن به عضلاتتان، از استرس‌ها هم رها شوید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید