بعد از زایمان چه مدت در بیمارستان بستری هستید؟

بعد از زایمان چه مدت در بیمارستان بستری هستید؟

جواب این سؤال به این موضوع ارتباط دارد که زایمان طبیعی داشته‌اید یا سزارین و این‌که آیا پس از زایمانتان، عوارض مرتبط به زایمان وجود دارد یا خیر.

بعد از یک زایمان طبیعی بدون مشکل، احتمالاً ۲۴ تا ۴۸ ساعت در بیمارستان نگه داشته می‌شوید. برای از بین رفتن اثر بیهوشی باید استراحت کنید و منتظر بمانید. همچنین پزشک می‌خواهد مدتی شما و نوزادتان را تحت نظر داشته باشد تا مطمئن شود که مشکلی پیش نمی‌آید.

اگر فکر می‌کنید دوست دارید زودتر از ۲۴ ساعت بعد از زایمان مرخص شوید، از قبل با پزشکتان در این مورد صحبت کنید. اگر بخواهید زودتر مرخص شوید، باید طی دو یا سه روز پس از ترک بیمارستان نوزادتان را نزد پزشک ببرید. خودتان نیز باید توسط ماما یا پزشک ویزیت شوید، اما اگر حالتان خوب است می‌توانید این کار را یک هفته بعد از مرخص شدن هم انجام دهید. همه چیز به نظر پزشک شما ارتباط دارد.

اگر یک سزارین بدون مشکل داشته‌اید، احتمالاً برای دو تا چهار روز در بیمارستان می‌مانید. زنانی که عوارضی داشته‌اند ممکن است به بستری طولانی‌تری نیاز داشته باشند. بعد از جراحی سزارین، پزشک می‌خواهد مطمئن شود شما قبل از رفتن به خانه می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • رفتن تا توالت
  • دفع ادرار بدون نیاز به کاتتر
  • خوردن و نوشیدن بدون استفراغ

کادر پزشکی همچنین اطمینان حاصل خواهد کرد که حال نوزاد برای ترک بیمارستان به اندازهٔ کافی خوب است.

در برخی بیمارستان‌ها همسرتان هم می‌تواند در بخش پس از زایمان بماند و شب کنار شما باشد. برخی واحدها هم اتاق‌های خصوصی و تخت‌های تاشو برای همسران دارند. اگر چنین چیزی می‌خواهید از قبل امکانات بیمارستان موردنظرتان برای زایمان را چک کنید.

خانواده‌هایی که نوزادشان پس از تولد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شود به ندرت می‌توانند بیشتر از مدت معمول پس از زایمان در بیمارستان بمانند. بیشتر بیمارستان‌ها هم اجازهٔ این کار را نمی‌دهند.

 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
در حال بارگزاری..