«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

بازی با نوزاد با یک جغجغه

بازی با نوزاد با یک جغجغه

جغجغه‌ها تقریباً همیشه وجود داشته‌اند و تمام کودکان تماشای این سازها یا وسیله‌های بازی کوبه‌ای را دوست دارند. اما به خاطر داشته باشید که هر کودکی با آهنگ و سرعت متفاوتی رشد می‌کند، بنابراین اگر کودک شما در این هفته هنوز برای این فعالیت‌ و بازی کاملاً آماده نیست، نگران نشوید و چند روز بعد دوباره امتحان کنید. در این مطلب می‌توانید با چند نکتهٔ کوتاه در مورد بازی کردن با جغجغه همراه نوزادتان آشنا شوید.

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

جغجغه‌بازی با نوزاد

بازی با جغجغه از سن نوزادی تا سه ماهگی کودک شما مناسب است. مهارت‌هایی که در این بازی رشد می‌یابد، قدرت شنیداری و شنوایی کودک است. جغجغه یکی از هدیه‌هایی است که تازه‌والدین زیاد دریافت می‌کنند. جغجغه‌ها انواع مختلفی دارد و برای بازی با نوزاد بسیار مناسب است. اما شما می‌توانید به جای جغجغه از هر وسیلهٔ صداساز دیگری هم مثل یک دسته‌کلید بهره برای بازی با نوزادتان استفاده کنید.

نحوهٔ بازی با جغجغه

وقتی کودکتان به پشت دراز کشیده است، یک جغجغهٔ کوچک را جلوی صورتش نگه دارید و به آرامی تکانش دهید. جغجغه را به یک سمت صورتش ببرید و تکان دهید و بعد دوباره آن را در سمت دیگر صورتش تکان دهید. در ابتدا، نوزادتان ممکن است تنها متوجه تغییر در مکان و جای آن شود، هرچند قطعاً توجهش را به خود جلب می‌کند. سعی کنید صدایش خیلی بلند نباشد، زیرا ممکن است او را بترساند. بسته به سرعت رشد کودکتان، او سرانجام می‌تواند جغجغه را با چشم‌هایش دنبال کند.

کودکتان احتمالاً هنوز خیلی کوچک‌تر از آن است که چیزی را با دست بگیرد اما اگر شیئی را در دستش بگذارید، به ویژه چیزی سبک از جنس پلاستیک یا پارچه، بی‌اختیار انگشت‌هایش را دور آن قفل می‌کند و دستش را حرکت می‌دهد. به این طریق می‌فهمد که خودش هم می‌تواند چیزی را تکان دهد. ممکن است روی صورتش اولین علائم شادی را ببینید.

مقالات مرتبط

گزارش اشکال

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری