دستور پخت پورهٔ سبزیجات برای کودک

دستور پخت پورهٔ سبزیجات برای کودک

تهیهٔ پورهٔ نرم سبزیجات یک غذای ایده‌آل برای شروع دادن غذاهای کمکی به کودک است. یکی از انواع این پوره‌ها شامل یک پورهٔ کودک ساده و تهیه‌شده از سبزیجاتی مثل کدو، مارچوبه و لوبیا سبز است که همگی طعم ملایمی دارند و در تره‌بار و فروشگاه‌ها پیدا می‌شوند. شاید پیدا کردن مارچوبه کمی سخت باشد ولی این سبزی برای کودکان بسیار مفید و مناسب است. اگر مارچوبه پیدا نکردید شاید بد نباشد سری به فروشگاه‌های ارگانیک آنلاین هم بزنید. در این مطلب می‌توانید با مواد لازم و طرز تهیهٔ پورهٔ سبزیجات آشنا شوید.

سن مناسب خوردن این غذا

این پوره و دستور پخت برای کودکان شش تا هشت ماهه مناسب است. مقدار موادی که در زیر ذکر شده‌اند نیز چیزی در حدود یک لیوان از این پورهٔ مفید را برایتان آماده می‌کند. اگر می‌خواهید مقدار این پوره را برای خودتان یا کودکان دیگرتان زیاد کنید بهتر است مقدار در نظر گرفته‌شده را دو برابر کنید.

مواد لازم

این مقدار مواد اولیه حدود یک لیوان یا کمی بیشتر از این غذا را برای شما آماده می‌کند که شامل موارد زیر است:

  • یک عدد کدو سبز
  • کمی از کدو حلوایی یا کدو تنبل
  • یک یا دو عدد مارچوبه
  • کمی لوبیا سبز
  • شیر مادر یا شیر خشک به مقدار لازم

طرز تهیه

کدو حلوایی یا کدو تنبل را از پوستش درآورید. انتهای کدو و لوبیا سبزها را جدا کنید و برای مارچوبه، انتهای لیف‌مانند آن را جدا کنید. این سبزیجات را به تکه‌های کوچکی خرد کنید. آن را برای شش تا هشت دقیقه روی آب جوش بخار دهید یا در مایکرویو با اضافه کردن یک تا دو قاشق آب برای هر نیم ‌کیلو سبزی، به مدت هفت دقیقه روی حرارت بالا بپزید. یادتان باشد که در هر دو حالت لوبیا سبز به کمی زمان بیشتر برای پختن نیاز دارد.

سپس آن را با شیر مادر، شیر خشک یا کمی آب پوره کنید تا به قوام دلخواهتان برسد. بعد هم بگذارید سرد شود تا کودکتان نوش جان کند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید