طرز تهیهٔ سوپ سبزیجات برای کودک

طرز تهیهٔ سوپ سبزیجات برای کودک

غذا دادن به فرزندتان با مواد غذایی مناسب شیرخواران بعد از شش ماهگی آنها یکی از مواردی است که باید به آن اهمیت خاصی داده شود. شما می‌توانید معرفی غذای کمکی را با پوره‌ها و حریره‌های مختلف آغاز کنید. در این مطلب می‌توانید با مواد لازم و دستور تهیه برای یک سوپ سبزیجات آب‌دار آشنا شوید.

سن مناسب کودک برای خوردن سوپ سبزیجات

این دستور پخت برای کودکان هشت تا ۱۰ ماهه در نظر گرفته شده است. این مقدار مواد اولیه برای تهیهٔ حدود هشت لیوان از این سوپ خواهد بود. زمان آماده‌سازی سوپ ۱۰ دقیقه و زمان پخت آن نیز ۱۵ دقیقه در نظر گرفته شده است.

مواد لازم

مواد لازم برای تهیهٔ سوپ سبزیجات کودک شامل موارد زیر است:

  • ۹۰۰ گرم از هر نوع سبزیجات خام دلخواه مثل هویج، اسفناج، مارچوبه یا کلم خردشده در قطعات ۲/۵ سانتی‌متری یا کوچک‌تر
  • ۴۵۰ گرم سیب‌زمینی تازه، پوست‌گرفته و خردشده در قطعات ۲/۵ سانتی‌متری
  • دو تا سه لیوان مایع مثل آب سبزیجات پخته
  • ۳۰ تا ۶۰ گرم پنیر نرم پاستوریزه مثل پنیر خامه‌ای یا یک پنیر چرب

طرز تهیه

برخی سبزیجاتی که خوب با هم جور درمی‌آیند مثل مارچوبه، کلم بروکلی، اسفناج و هویج را که آماده کرده‌اید بپزید. پخت سبزیجات و سیب‌زمینی ‌را متناسب با نوع سبزیجات انتخابی زمان‌بندی کنید. برای مثال اسفناج زودتر از سیب‌زمینی می‌پزد، بنابراین ابتدا باید پخت سیب‌زمینی‌‌ها را شروع کنید و وقتی آنها نیم‌پز شدند اسفناج را اضافه کنید. سبزیجات و سیب‌زمینی ‌را در حداقل مقدار مایع و تا وقتی نرم می‌شوند بپزید.

سبزیجات را به توده‌هایی تقسیم و در مخلوط‌کن پوره کنید. در صورت نیاز به آن مایع اضافه کنید تا نرم‌تر شود. اگر دوست دارید، در حین پوره کردن پنیر نیز اضافه کنید. توده‌های پوره‌شده را به تابه برگردانید و هم بزنید تا مخلوط شوند و در صورت نیاز، دوباره آن را گرم کنید. سوپ کودک شما برای خوردن آماده است.

در مورد مواد غذایی مناسب بعد از شش ماهگی بیشتر بدانید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط