اعلام تولد نوزاد

اعلام تولد نوزاد

وقتی کودک کوچک و دوست‌داشتنی شما از راه می‌رسد، آن‌قدر هیجان‌زده‌اید که دوست دارید آن را با تمام وجود به همۀ دنیا اعلام کنید، ولی مطمئناً شما تنها کسانی نیستید که از تولد کودکتان هیجان‌زده هستید و اقوام و دوستان هم از شنیدن تولد و دیدن عکس و اطلاعات مربوط به او لذت خواهند برد. بد نیست برای این اعلام از قبل فکر کنید و برای باخبر کردن دیگران از تولد کودکتان یک برنامه‌ریزی کوچک و خودمانی داشته باشید. در این مطلب می‌توانید با مواردی برای دادن خبر تولد کودک به اطرافیان آشنا شوید.

شبکه‌های اجتماعی

وقتی هدف، راحتی و سرعت باشد، چیزهای کمی وجود دارد که از فناوری جلوتر باشد. بنابراین بیشتر تازه‌والدها، تولد نوزاد خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر یا اینستاگرام به اطرافیان اعلام می‌کنند. پدر و مادران امروزه راه‌های نوآورانه‌ای شامل استفاده از پیامک‌های تلفنی تا شبکه‌های اجتماعی برای انتشار این خبر دارند. شما می‌توانید برای به اشتراک گذاشتن خبر خوب خود با یک جمع بزرگ‌تر از آشنایان، صفحۀ شبکه‌های اجتماعی خود را به‌روزرسانی کنید.

ساختن یک وبلاگ یا فرستادن ایمیل

اگر اهل نوشتن هستید یا می‌خواهید به ‌طور مداوم تعداد زیادی عکس و اطلاعات در مورد کودک خود را با خانواده و دوستانتان به اشتراک بگذارید، می‌توانید یک وبلاگ کودک بسازید. بسیاری از سایت‌های وبلاگ‌نویسی قابلیت کاربری ساده‌ای دارند که می‌توانید از طریق آن همۀ دوستانتان را از مراحل رشد کودک خود باخبر نگه دارید. همچنین می‌توانید برای دوستانتان ایمیلی ارسال کنید که متنش را از قبل آماده کرده‌اید.

پیامک‌ها و تلفن

استفاده از تلفن و فرستادن پیامک برای باخبر کردن اطرافیان از تولد نوزاد، بیشتر از اعلام این خبر در شبکه‌های اجتماعی زمان‌بر است. به همین دلیل، تعداد کمی از مادران از تماس تلفنی یا ارسال پیامک به دوستان و آشنایان استفاده می‌کنند. همچنین می‌توانید در پیغام‌گیر تلفن خود یک پیام جدید برای تولد نوزاد بگذارید تا اطرافیان را ذوق‌زده کنید.

جعبه‌‌های هدیه

اگر می‌خواهید از چیزی بیشتر از گذاشتن یک پست و یک توییت یا عکسی در صفحۀ اینستاگرامتان برای اعلام تولد نوزادتان استفاده کنید، می‌توانید قبل از زایمان، جعبه‌هایی سفارش دهید که نام کودک یا هر جملۀ بامزه‌ای در مورد کودکتان روی آن چاپ شده باشد که انواع آب‌نبات و شکلات‌ها را در آنها بگذارید و در روزهای بعد از زایمان برای دوستانتان بفرستید. همچنین می‌توانید هدایای مختلف و کوچکی را با توجه به شناخت شما از اطرافیان از طرف نوزاد داخل جعبه‌ها بگذارید و برای آنها بفرستید.

کارت‌های اعلام تولد

اعلان تولد از طریق شبکه‌های اجتماعی قطعاً ارزان‌تر خواهد بود، اما در دنیای مملو از تگ کردن، به اشتراک گذاشتن و ‌لایک و پست کردن، اعلام تولد فرزندتان در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند گاهی نادیده هم بماند. به علاوه، اعلان‌های پرینت‌شده به عنوان یادگاری دوست‌داشتنی‌تر هستند، بنابراین تولد فرزندتان را می‌توانید با چاپ یک کارت ساده و فرستادنش برای دوستان و آشنایان نیز به آنها اعلام کنید. اما ابتدا باید ببینید چه چیزهایی را در این اعلان بگنجانید. اعلام خبر تولد کودک می‌تواند شامل این اطلاعات باشد:

  • نام والدین
  • نام کامل نوزاد
  • تاریخ تولد نوزاد
  • ساعت تولد
  • وزن و قد نوزاد
  • محل تولد
  • عکس نوزاد

کارت‌های اعلام تولد

غیر از این موارد می‌توانید نام خواهر یا برادر بزرگ‌تر برای شروع آشنایی و ایجاد علاقۀ بیشتر او با نوزاد در کارت بگنجانید، زیرا مطمئناً آنها بیشتر هیجان‌زه هستند. همچنین در صورت تمایل می‌توانید نام پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های نوزاد را برای احترام در آن چاپ کنید. اما بهتر است تمام این موارد را با هم ننویسید تا کارت خیلی جدی و شلوغ نشود. متن و اطلاعات کارت بهتر است برای خواننده‌ها خلاصه و شیرین باشد و خیلی رسمی و خشک به نظر نرسد. به عنوان مثال همه دوست دارند بخندند، پس می‌توانید دوستان و اقوام را با جمله‌های انتخابی تولد فرزندتان بخندانید. اما درنهایت مهم است که لحن اعلان تولد با روحیۀ خود شما متناسب باشد. گنجاندن یک شعر هم در اعلان تولد می‌تواند فکر قشنگی باشد.

اگر هم می‌خواهید اعلان تولد کودکتان جالب و ساده‌تر باشد و هزینۀ چندانی هم نداشته باشد، می‌توانید قبل از زایمان و در اواخر بارداری، با مقداری کاغذ یا مقوای رنگی، چسب، ماژیک، برچسب و دیگر تزیینات تعدادی کارت اعلان تولد بسازید. مهم‌ترین قسمت یعنی عکس کودک را هم بعد از تولدش به آن بچسبانید. در هر صورت باید از قبل برای این کار برنامه‌ریزی کرده باشید، زیرا در روزهای شلوغ پس از زایمان فرصت چندانی برای تصمیم‌گیری در این مورد یا آماده کردن کارت‌ها ندارید.

ترتیب دادن یک مهمانی

برخی از والدین قبل از تولد نوزاد یک مهمانی کوچک ترتیب می‌دهند و حضور نوزادشان را در کنار اطرافیان و دوستانشان جشن می‌گیرند. این مهمانی می‌تواند حتی مدتی بعد از تولد نیز برگزار شود. برخی والدین نیز دلشان می‌خواهد یک مهمانی بزرگ بگیرند که واقعاً برای تولد یک نوزاد که به قدر کافی دوست‌داشتنی هست لزومی ندارد، اما باز هم با توجه به سلیقه و خواست والدین می‌تواند به هر شکلی برگزار شود و یک شب به‌یادماندنی باشد، فقط یادتان باشد چه قبل از تولد نوزاد و چه بعد از زایمانتان خودتان را زیاد برای برگزاری مهمانی‌های بزرگ خسته نکنید و مطمئن باشید سال‌ها و وقت زیادی را برای جشن تولدهای کودکتان خواهید داشت.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید