ترک‌های پوست بعد از زایمان

ترک‌های پوست بعد از زایمان

با گذشت چند ماه از زایمان، ترک‌های پوستی دوران بارداری که روی بدن برخی از مادران به وجود آمده است، کم‌رنگ‌تر خواهد شد. اما اگر بعد از این مدت، هنوز این ترک‌ها برایتان آزاردهنده است، می‌توانید برای رفع آنها به یک متخصص پوست مراجعه کنید. هرچند ثابت شده است که یک روش درمانی قطعی و کامل برای رفع این ترک‌ها وجود ندارد، ولی یک بار مراجعه به پزشک بی‌تأثیر نیست. در این مطلب می‌توانید با گزینه‌های موجود برای درمان و بهبود ظاهری ترک‌های پوستی بعد از زایمان آشنا شوید.

گزینه‌های بهبود ظاهری ترک‌های پوستی

برای بهبود ظاهری ترک‌های پوستی بعد از زایمان، گزینه‌های محدودی وجود دارد که برخی از آنها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

استفاده از کرم ترتینوئین یا رتین A

اگر به نوزادتان شیر نمی‌دهید شاید متخصص پوست، کرم ترتینوئین را که به نام تجاری رتین A مشهور است، به تنهایی یا در کنار کرم‌های دیگر تجویز کند. برخی تحقیقات نشان داده است که استفاده از کرم ترتینوئین به تخفیف ترک‌های بدن کمک می‌کند. با این حال، اطلاعات کافی دربارۀ نحوۀ جذب شدن این دارو و اینکه آیا وارد شیر مادر می‌شود و روی نوزاد چه تأثیری دارد موجود نیست، بنابراین لازم است از مصرف آن در دوران شیردهی خودداری کنید.

لیزردرمانی

لیزردرمانی گزینه‌ای برای بهبود ظاهر ترک‌ها بعد از زایمان است. به گفتۀ محققان، جراحان می‌توانند با توجه به رنگ ترک پوست، از انواع مختلف لیزر‌ها استفاده کند. یک نوع لیزر، رنگ ترک‌های تیره را کمتر می‌کند و نوع دیگری تولید سلول‌های ایجاد رنگ‌دانه را در ترک‌های کم‌رنگ تحریک می‌کند. نوع جدیدی از لیزردرمانی نیز وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان تولید کلاژن را تحریک کرد و به بازگرداندن قابلیت ارتجاعی پوست در ترک‌های فرورفته کمک کرد.

در آخر نیز، لازم است بدانید که اغلب بیمه‌‌ها برای این درمان‌های زیبایی هزینه‌ای نمی‌پردازند. بنابراین اگر می‌خواهید چنین مسیری را برای بهبود ظاهر ترک‌های ایجادشده روی پوستتان در پیش بگیرید، ممکن است هزینه‌های مشاوره و درمان به عهدۀ خودتان باشد، پس خیلی بهتر است که قبل از شروع درمان در این مورد تحقیق کنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط