پنج راه ساده برای کاهش چربی پوست

می‌گویند پوست چرب دائم جوش می‌زند و هر چقدر هم آن را بشویی باز هم چرب و براق است. از طرف دیگر می‌گویند این پوست‌های چرب هستند که دیرتر چروک می‌شوند. پوست چرب هم مثل هر چیز دیگری مزایا و معایب خودش را دارد که اگر یاد بگیریم از آن خوب مراقبت کنیم،‌ می‌توانیم معایبش را کمتر و کمتر کنیم. در این مطلب ما به شما پنج راه آسان و مفید آموزش می‌دهیم که با استفاده از آنها می‌توانید چربی پوستتان را کاهش دهید. پس ورق بزنید.

پوست را تازه کنید

بسته به میزان چربی پوست خود خوب است که هفته‌ای یک‌ بار از لایه‌بردار استفاده کنید. چربی اضافه‌ای که پوست شما تولید می‌کند باعث ایجاد سلول‌های مرده روی سطح پوست می‌شود. برای زدودن سلول‌های مرده و گرد و غبار از پوستتان و همچنین تازه نگه‌ داشتن سطح پوستتان باید برنامهٔ منظمی برای استفاده از لایه‌بردار داشته باشید. همچنین استفاده از اسکراب‌های پوست می‌تواند برایتان مفید باشد. یک اسکراب مناسب انتخاب کنید و هفته‌ای یک‌ بار به آرامی روی پوست مرطوب بزنید. با این‌ کار آلودگی و سلول‌های مرده را از صورت برمی‌دارید تا اصطلاحاً پوستتان نفسی بکشد.

پوست را مرطوب نگه دارید

این باور عمومی وجود دارد که پوست چرب دیگر نیازی به مرطوب‌کننده ندارد، اما این تصور اشتباه است. محروم کردن پوست چرب از مرطوب‌کننده تنها باعث می‌شود غده‌های چربی‌ساز برای تولید چربی بیشتر تشویق شوند تا کمبود رطوبت را جبران کنند. از این رو استفاده از مرطوب‌کنندهٔ مخصوص پوست چرب برای شما لازم و ضروری است.

صورتتان را با گوجه‌فرنگی بشویید

یک برش ساده از گوجه‌فرنگی چربی پوستتان را کاهش می‌دهد، زیرا خاصیت مرطوب‌کنندگی و خنک‌کنندگی ویژه‌ای دارد. گوجه‌فرنگی رطوبت پوست را جذب می‌کند و آن را خشک و تمیز نگه می‌دارد. یک گوجه‌فرنگی متوسط را از وسط نصف کنید و روی پوستتان بکشید و بگذارید آب گوجه ۱۵ دقیقه روی پوست بماند. همچنین می‌توانید آب گوجه را بگیرید و با یک قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کنید تا به یک ماسک صورت طبیعی دست یابید.

ماسک مخصوص پوست چرب بسازید

این ماسک مخصوص از چای سبز، آرد برنج و آبلیمو درست می‌شود و علاوه بر از بین بردن چربی باعث لایه‌برداری و مرطوب کردن پوست هم می‌شود تا پوستی درخشان داشته باشید. برای درست کردن این ماسک سه قاشق چای‌خوری چای سبز دم کنید و بعد از سرد شدن آن را با سه الی چهار قاشق چای‌خوری آرد و یک قاشق چای‌خوری آبلیمو مخلوط کنید تا خمیری نسبتاً سفت به دست آید. صورتتان را بشویید و با حوله خشک کنید و این ماسک را به‌ مدت ۲۰ دقیقه روی پوست قرار دهید. در پایان پوستتان را با آب سرد بشویید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط