طرز تهیه حریرهٔ ارزن برای کودک

طرز تهیه حریرهٔ ارزن برای کودک

ارزن یک غلهٔ بسیار مغذی با هضم آسان است که بعید است بتواند آلرژی یا حساسیت در کودکان ایجاد کند. ارزن همچنین سرشار از آهن است. در این مطلب می‌توانید با دستور تهیهٔ حریرهٔ ارزن برای کودکان آشنا شوید.

سن مناسب خوردن حریرهٔ ارزن

دستور پختی که در این متن آمده برای کودکان شش تا هشت ماهه در نظر گرفته شده است، یعنی حتی می‌توان از حریرهٔ ارزن به جای حریرهٔ برنج برای شروع دادن غذای کمکی به کودک استفاده کرد. همچنین زمان آماده‌سازی و پخت حریرهٔ ارزن در مجموع ۲۰ دقیقه خواهد بود.

مواد لازم برای تهیهٔ حریرهٔ ارزن

مقدار مواد اولیه‌ای که در زیر عنوان شده، چیزی در حدود یک لیوان از این حریره را برای شما آماده خواهد کرد. مواد اولیه برای تهیهٔ حریرهٔ ارزن شامل موارد زیر است:

طرز تهیهٔ حریرهٔ ارزن

ارزن را یک تا ۲ دقیقه یا تا وقتی شبیه آرد نرم می‌شود، آسیاب کنید. آب را داخل تابه بریزید و ارزن را با آن مخلوط کنید. مخلوط را به جوش برسانید و بعد شعله را کم کنید، طوری که در حالت جوش ملایم بماند. در ظرف را ببندید و بگذارید حدود ۱۰ دقیقه بپزد. سپس محتویات تابه را مرتب هم بزنید. بعد ظرف را از روی شعله بردارید و بگذارید سرد شود و در این فاصله چند بار آن را هم بزنید. شیر مادر یا شیر خشک را به میزان مورد نیاز اضافه کنید تا قوامی نرم پیدا کند؛ حریره کودک شما آماده است.

مواد مغذی موجود در حریرهٔ ارزن

تحلیل مواد مغذی این غذا که در زیر آمده به ازای هر دو قاشق غذاخوری محاسبه شده است:

  • ۲۲ کالری
  • یک گرم پروتئین
  • ۴۰ درصد از نیاز روزانهٔ کودک به منگنز
  • ۱۰ درصد از نیاز روزانهٔ کودک به منیزیم
  • ۱۰ درصد از نیاز روزانهٔ کودک به ویتامین B
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط