خوردن کندر در بارداری: از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد؟

خوردن کندر در بارداری: از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد؟

در بارداری از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد و هر بار چقدر باید کندر خورد؟ اگر این سؤال شما هم هست، در این مطلب با نکات مهمی در رابطه با خوردن کندر در بارداری آشنا شوید.

مصرف کندر در بارداری

شما هم شاید خوانده یا شنیده‌اید که بعضی از زنان باردار برای اینکه ضریب هوشی کودک خود را افزایش دهند، طی دوران بارداری‌شان کندر می‌خورند. ابتدا لازم است بدانید که تحقیقات علمی کافی در این رابطه موجود نیست و چیزی را که علم در مورد آن تحقیق و اطلاع کافی ندارد، نمی‌توان از روی گفته و شنیده‌ها به دیگران، آن هم برای دوران بارداری پیشنهاد کرد.

غیر از این مورد، خوردن هر مادهٔ غیرمعمول در دوران بارداری باید با اجازهٔ پزشک شما باشد و در صورت تأیید پزشکتان هم احتمالاً او توصیه می‌کند که کندر را باید فقط در ماه سوم بارداری و هر روز اندازهٔ یک عدس یا کوچک‌تر مصرف کنید. اطلاعاتی هم وجود دارد که مصرف زیاد کندر را با بالا رفتن خطر ابتلای کودکان به مشکل بیش‌فعالی مرتبط می‌داند که در این زمینه نیز اطلاعات دقیق علمی وجود ندارد.

در ضمن، اگر در خانواد‌هٔ شما سابقهٔ تولد یک کودک بیش‌فعال وجود دارد، بهتر است به جای کندر مویز بخورید. همچنین اگر شما از ابتدای بارداری‌تان فولیک اسید مصرف کرده‌اید و هنوز هم این کار درست را انجام می‌دهید، دیگر نیازی به خوردن کندر نیست، چون فولیک اسید شاید همان عملکرد تقریباً مشابه کندر را در گذشته‌ها روی جنین داشته است.

همچنین اگر فولیک اسید را به همراه کندر مصرف کنید، احتمال اینکه فرزند شما صطلاحاً لب‌شکری یا بیش‌فعال شود وجود دارد. پس باز هم تأکید می‌کنیم که در دوران بارداری به حرف‌ها و شنیده‌های دیگران در رابطه با خوردن مواد خوراکی عجیب و غیرمعمول اعتماد نکنید و به دنبال مطالب به‌روز و علمی در مورد تغذیهٔ بارداری باشید.

مطالب به‌روز و کامل تغذیه در دوران بارداری را ببینید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط