چطور یک پرستار بچهٔ خوب پیدا کنید؟

چطور یک پرستار بچهٔ خوب پیدا کنید؟

برای پیدا کردن یک پرستار مناسب برای فرزندتان لازم است خیلی جست‌وجو کنید تا در نهایت به یک تصمیم خوب برسید. همچنین بهتر است در مورد این موضوع سر سوزنی مصالحه و سازش نکنید و از اول قبول کنید که ممکن است جست‌وجویتان خیلی طولانی شود، پس صبور و کاردان باشید و با اطرافیان از دوستان و اقوام قابل اعتمادتان گرفته تا مؤسسات معرفی پرستار مشورت کنید. در این مطلب می‌توانید با اقداماتی برای پیدا کردن یک پرستار بچهٔ ایده‌آل آشنا شوید.

اولویت‌هایتان را تعیین کنید

اول تصمیم بگیرید که چه چیزهایی می‌خواهید. با همسرتان در مورد اینکه پرستار ایده‌آل باید چگونه باشد صحبت کنید. آیا شخصی با سن بالاتر و تجربهٔ بیشتر می‌خواهید یا اولویت اول شما پرستاری با تحصیلات دانشگاهی و به‌روز در زمینهٔ آموزش کودکان است. می‌خواهید پرستار در مراقبت از کودکتان چقدر استقلال و آزادی عمل داشته باشد؟ پرستاری می‌خواهید که فقط مسئول تغذیه، حمام کردن و مراقبت‌های سادهٔ کودک باشد یا کسی را می خواهید که بیشتر برای شما یک همکار در رابطه با پرورش فرزندتان باشد.

بهتر است فهرستی از این اولویت‌ها تهیه کنید تا بتوانید هنگام مصاحبه با متقاضیان یا صحبت کردن با مؤسسات و مراکز پرستاری از آن کمک بگیرید.

تحقیق و پرس‌وجو کنید

از دوستان و خانواده بخواهید به همه خبر بدهند که شما به دنبال یک پرستار هستید. معرف‌های آشنا مثل دوستان و همسایه‌های نزدیک و صمیمی که یا بچه دارند یا یکی از نزدیکانشان فرزندی دارد شاید مطمئن‌تر باشند. برخی از تحقیقات شما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

به مؤسسات و مراکز پرستاری مراجعه کنید: شما می‌توانید به یکی از مؤسسات خصوصی معرفی پرستار مراجعه کنید. این مؤسسات قبل از توافق با پرستاران آنها را غربالگری می‌کنند و می‌توانند به یافتن متقاضیانی که معیارهای شما را داشته باشند کمک کنند. این مؤسسات صحت تجربیات کاری پرستاران را بررسی می‌کنند و باید سابقهٔ تخلفات رانندگی و سوابق کیفری آنها را نیز بررسی می‌کنند. همچنین برخی از آنها ممکن است پرستاران را ملزم به انجام یک چک‌آپ پزشکی مثل آزمایش خون برای تأیید سلامتشان کنند.

در اینترنت جست‌وجو کنید: اگر برای شروع نمی‌خواهید به شکل حضوری به این مراکز مراجعه کنید می‌توانید سرویس‌ها و خدمات معرفی پرستار بچه توسط مراکز و مؤسسات مختلف را در اینترنت جست‌وجو و ابتدا تلفنی در موردشان تحقیق کنید.

از معرف‌ها کمک بگیرید

وقتی موارد انتخابی خوب را به چند نفر محدود کردید، دوباره با معرف‌های آنها تماس بگیرید و سؤالات جرئی‌تری از آنها بپرسید. همچنین حتماً از معرف‌هایتان در مورد نقاط ضعف و قوت پرستار پیشنهادی‌شان سؤال کنید و ببینید چرا دیگر او را نگه داشته یا نداشته‌اند، چون شما باید بدانید چرا همکاری این پرستار با خانواده‌های دیگری موفق یا ناموفق بوده است.

شخصاً با پرستار مصاحبه کنید

غیر از موارد مربوط به غربالگری خود مراکز پرستاری، خود شما نیز می‌توانید با پرستاران منتخب صحبت کنید. هرچه تعداد متقاضیانی که با آنها مصاحبه می‌کنید بیشتر باشد بهتر است. شما می‌توانید سؤالاتی دقیق و جزئی دربارهٔ تجربهٔ کاری، فلسفهٔ کودک‌پروری، علایق شخصی، فعالیت‌های اوقاعت فراغت، سابقهٔ تخلفات رانندگی و حتی مواردی مثل سوءپیشینه از آنها بپرسید.

اگر هنگام ملاقات با مصاحبه‌شونده‌ها، کودک هم حضور داشته باشد می‌تواند بسیار مفید باشد. به این ترتیب شما می‌توانید ببینید که آنها با هم چگونه برخورد می‌کنند. به احساس درونی و غریزی خود نیز توجه کنید و اگر حس می‌کنید این پرستار مناسب نیست، احتمالاً همین‌طور است.

یک دورهٔ آزمایشی داشته باشید

در صورت امکان از مراکز پرستاری مربوطه بخواهید که پرستار انتخابی شما برای یک دورهٔ آزمایشی چند روز به خانه‌تان بیاید. احتمالاً لازم است هزینهٔ این دوره را نیز بپردازید تا نحوهٔ تعامل او با کودکتان را مشاهده کنید که بهتر است این کار را انجام دهید، چون در هر صورت برای تصمیم‌گیری راهی بهتر از مشاهدهٔ عملکرد و احساس یک پرستار بچه در حین کار نیست.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط