گرفتن نتیجهٔ مطلوب از مراقبت توسط پرستار بچه

گرفتن نتیجهٔ مطلوب از مراقبت توسط پرستار بچه

پس از یک تحقیق و جست‌وجوی طولانی احتمالاً شما هم پرستاری پیدا کرده‌اید که واقعاً روش کارش را دوست دارید اما همه چیز همین‌جا شما تمام نشده است. برای اینکه این شیوهٔ مراقبت موفقیت‌آمیز باشد، این شما هستید که باید یک کارفرمای خوب باشید. پس همان رئیسی باشید که در صورت شاغل بودن دوست دارید خودتان داشته باشید. در این مطلب می‌توانید با نکاتی آشنا شوید که در گرفتن یک نتیجهٔ موفقیت‌آمیز از داشتن یک پرستار بچه به شما کمک می‌کند.

راه گفت‌وگو و ارتباط را باز بگذارید

شما و پرستار کودکتان لازم است هر موضوع و پیشامدی را با هم مطرح و بررسی کنید، پس با پرستار کودکتان غریبه نباشید. همهٔ افراد دوست دارند کارفرماهایی را انتخاب کنند که به گفت‌وگو کردن در زمان مناسب و داشتن ارتباطی منظم علاقه دارند. همچنین کار کردن در خانهٔ یک شخص غریبه و کمک به او برای بزرگ کردن بچه‌هایش کاری دشوار و استرس‌زاست و فرصت صحبت کردن با شما دربارهٔ نگرانی‌هایش، مطمئناً کار را برای او آسان‌تر می‌کند.

به دستمزد و مزایای شغلی توجه کنید

دستمزد منصفانه‌ای به پرستار منتخبتان پیشنهاد کنید و بهتر است به مزایای مشخصی مثل حق مرخصی و تعطیلات باحقوق هم اشاره کنید. اگرچه برخی والدین به دلایل مالی از پرداخت مزایا یا هزینه‌های مختلف کاری به پرستار بچه صرف نظر می‌کنند اما این کار ممکن است برای هیچ‌کدام از شما قشنگ نباشد. بهتر است اعتماد، حس احترام و دلسوزی پرستارتان را از همان اول جلب کنید.

برای انجام کارهای خانه از او کمک نخواهید

مراقب باشید که از پرستارتان درخواست انجام کاری فراتر از آنچه توافق کرده‌اید را نکنید. این کار جدا از غیرمنصفانه بودن خیلی هم نادرست است. برای حفظ احترام مداوم لازم است اگر پرستار را فقط برای مراقبت از کودکتان استخدام کرده‌اید، از او نخواهید لباس‌ها را بشوید، هرچند اگر در حد زدن یک دکمه باشد یا آشپزخانه را تمیز کند. حتی کارهای خیلی کوچکی مثل درخواست آوردن یکی از وسایل شما از توی اتاق هم می‌تواند در طولانی‌مدت به نفع شما نباشد، به خصوص اگر پرستارتان یک مراقب شایسته و وظیفه‌شناس است.

ساعت‌های کاری او را به وضوح مشخص کنید

پیشاپیش باید واضح و مشخص باشد که از پرستار انتظار دارید چند ساعت در هفته کار کند و چقدر مرخصی داشته باشد. همچنین خیلی مهم است به یاد داشته باشید اگر به دلایل و شرایط خاصی از او درخواست کردید که بیشتر بماند و از فرزندتان مراقبت کند، لازم است حتماً اضافه‌کاری منصفانه‌ای برایش در نظر بگیرید. همچنین سعی نکنید به جای پرداخت وجه نقد برایش هدیه‌ بخرید، زیرا به احتمال زیاد پرستار شما سلیقهٔ شخصی خودش را دارد و احتمالاً وجه نقد را ترجیح می‌دهد؛ هرچند خرید گهگاه هدیه برای تشکر و نه اضافه‌کاری می‌تواند کار قشنگی هم باشد.

به ارتباط کودک و پرستارتان احترام بگذارید

وقتی کودکتان را به شخص دیگری می‌سپارید، او ممکن است هنوز هم شما را بخواهد، پس این موضوع که وقتی کودکتان را ترک می‌کنید خوشحال و ذوق‌زده نیست لزوماً به معنای آن نیست که پرستارش را دوست ندارد و برعکس اگر با لبخندی به پهنای صورتش از پرستار استقبال می‌کند نیز به معنای آن نیست که شما را فراموش کرده است.

با تمام اینها لازم است شما در انتهای هر روز زمانی را برای تجدید پیوند عاطفی و دلبستگی با کودکتان بگذارید. به او نشان دهید که دلتان برایش تنگ شده است و دوست داشتید که در طول روز بیشتر کنارش باشید. او را نزدیک خودتان نگه دارید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید.

از کودک بخواهید روزش را برایتان تعریف کند

به خاطر داشته باشید کودکان و به ویژه کودکان نوپا قدر کلماتی را که به آنها می‌گویید می‌دانند و کودکان شیرخوار کوچک‌تر نیز عشق و صداقت شما را احساس خواهند کرد. همچنین بهتر است کودک نوپایتان را تشویق کنید که دربارهٔ همهٔ کارهای مفرحی که در طول روز با پرستارش انجام داده صحبت کند تا بتواند بیشتر روی اوقات خوبی که با پرستارش دارد تمرکز کند و نه روی جدایی از شما. با این کار مشکل بزرگی را به مرور و با درایت حل کرده‌اید؛ مطمئن باشید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط