رشد کودک در هفتهٔ چهارم ماه دهم تولد

رشد کودک در هفتهٔ چهارم ماه دهم تولد

همچنان به یاد داشته باشید که کودک شما منحصربه‌فرد است و مراحل رشدش را با سرعت خاص خود طی می‌کند. همچنین اگر کودکتان زودرس است، در نظر داشته باشید کودکانی که زودتر از موعد به دنیا می‌آیند معمولاً به زمان بیشتری برای رسیدن به معیارهای رشد نیاز دارند. بهتر است هر گونه نگرانی و سؤال خود در مورد رشد کودک را با پزشک اطفال کودکتان در میان بگذارید. در این مطلب می‌توانید با مواردی از زندگی یک کودک شیرخوار در هفتهٔ چهارم از دهمین ماه تولدش آشنا شوید.

رشد و شکوفایی شخصیت

شخصیت کودک شما واقعاً در حال آشکار شدن خواهد بود. او ممکن است بسیار اجتماعی باشد و به هر کس که می‌بیند لبخند‌هایی به پهنای صورت بزند یا کمی خجالتی‌تر باشد و وقتی غریبه‌ها می‌خواهند به او نزدیک شوند صورت خود را پنهان ‌کند.

کودک شما ممکن است در هر کاری جسورانه جلو برود یا قبل از جلو رفتن، با دقت وضعیت را ارزیابی کند. او ممکن است آرام و متعادل باشد یا خلق‌وخوی بسیار متغیری داشته باشد.

نظرات شخصی

کودکتان ممکن است برای جلب توجه شما سر و دستش را تکان دهد یا ممکن است وقتی کسی به سوی در می‌رود به عنوان خداحافظی برایش دست تکان دهد. همچنین کودکتان به تدریج نظرات شخصی خودش را پیدا می‌کند. به همین دلیل، ممکن است مثلاً وقتی سعی می‌کنید او را در صندلی ماشین یا یک کالسکه قرار دهید با مخالفتش روبه‌رو شوید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط