برای باردار شدن از چه زمانی باید قرص‌های ضدبارداری را قطع کنم؟

برای باردار شدن از چه زمانی باید قرص‌های ضدبارداری را قطع کنم؟

شما می‌توانید به محض قطع مصرف قرص‌های ضدبارداری تلاش برای بارداری را شروع کنید. اما بهتر است بستهٔ قرصی را که دارید تمام کنید تا از خونریزی نامنظم و ناگهانی وسط چرخهٔ قاعدگی اجتناب کنید.

برخی زنان به محض قطع مصرف قرص‌ها بارور هستند و برای برخی دیگر چند ماه طول می‌کشد تا دوباره شروع به تخمک‌گذاری کنند. وقتی پریود شدن شما منظم شود، تخمک‌گذاری‌تان به حالت طبیعی برگشته است. اگر سه ماه گذشته است و شما هنوز پریود نشده‌اید به پزشکتان مراجعه کنید. اما نگران نباشید، چون این لزوما به معنای آن نیست که مشکلی وجود دارد.

برخی پزشکان توصیه می‌کنند که پس از قطع مصرف قرص‌ها ابتدا از یک روش پیشگیری از بارداری مثل کاندوم استفاده و صبر کنید تا یکی دو پریود طبیعی داشته باشید و بعد برای بارداری تلاش کنید. اما اگر پس از قطع مصرف قرص ضدبارداری هم فوراً باردار شوید ریسکی برای شما یا بارداری‌تان وجود ندارد.

همچنین چند ماه منتظر ماندن برای منظم شدن چرخهٔ قاعدگی کمک می‌کند که موعد مقرر زایمانتان دقیق‌تر مشخص شود. اگر هم زودتر از منظم شدن پریودتان باردار شوید، یک سونوگرافی زودهنگام می‌تواند تاریخ بارداری را مشخص کند.

اگر مشکوک هستید که باردار شده باشید، خوردن قرص‌های ضدبارداری را قطع و فوراً برای انجام تست خون بارداری به پزشک مراجعه کنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
در حال بارگزاری..