درست است که گریه کردن برای کودک خوب است؟

درست است که گریه کردن برای کودک خوب است؟

خیر! گریه کردن کودک هیچ کاری برای کودک شما انجام نمی‌دهد و از لحاظ فیزیکی یا عاطفی سودی برای کودکان ندارد یا به آنها چیزی را یاد نمی‌دهد. همچین این نکته حقیقت دارد که نمی‌توان نوزادان یا یک کودک شیرخوار کوچک را لوس کرد و در عوض، تسکین دادن کودکتان وقتی نیاز به آرام شدن دارد می‌تواند او را تشویق کند که بعداً آسان‌گیرتر شود و کمتر بی‌قراری یا بدقلقی کند.

کودکان گریه می‌کنند تا نیازشان را به شما بگویند، هرچند گاهی فهم اینکه نیازشان چیست برای والدین دشوار است. آنها ممکن است گرسنه یا خسته باشند، پوشکشان خیس شده باشد یا بیش از حد تحریک شده باشند و یا ممکن است نیاز داشته باشند خود را تخلیه کنند، چیزی را بمکند یا شاید فقط به تسکین داده شدن و محبت نیاز داشته باشند. کودکان همچنین زمانی که تسلی‌ دادنشان دشوار است بهانه‌گیری می‌کنند و گریه کردن ممکن است به آنها کمک کند خودشان را تخلیه کنند.

بنابراین، هیچ دلیلی وجود ندارد که فوراً به گریه‌های کودک واکنش نشان ندهید و تمام تلاش خود را برای تسکین دادن او انجام ندهید، هرچند گاهی نیز ممکن است یک کودک کلافه و پریشان تنها به چند دقیقه تنها ماندن نیاز داشته باشد تا به خواب برود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید