برای بارداری باید یک روز در میان نزدیکی داشته باشم اما همسرم توانایی آن را ندارد، چه کار کنم؟

برای بارداری باید یک روز در میان نزدیکی داشته باشم اما همسرم توانایی آن را ندارد، چه کار کنم؟

این موضوع باید توسط پزشک بررسی شود.

به زنانی که قصد بارداری دارند، معمولاً توصیه می‌شود که در روزهای تخمک‌گذاری، برای بارداری اقدام کنند. این موضوع به آمادگی همسر هم بسیار مرتبط است. بعضی مردان، تمایلی در داشتن رابطه در فواصل زمانی کم ندارند که این موضوع می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. بعضی از مردان احساس می‌کنند که با داشتن رابطه‌های متعدد ضعیف می‌شوند، همچنین ممکن است زمانی که شما برای رابطه تمایل دارید، همسرتان خسته باشد یا رابطۀ جنسی برای او جذابیت زیادی نداشته باشد. بیشترین دلیل تمایل نداشتن مردان به رابطۀ جنسی، کاهش تستوسترون است که شاید بیماری خاصی دلیل کاهش این هورمون باشد.

به همسرتان بگویید که روزهای تخمک‌گذاری شما پنج روز است و بعد از آن دیگر لازم نیست که هر روز یا یک روز در میان رابطه داشته باشید. معاینه‌ها و مراقبت‌های پزشکی قبل از اقدام به بارداری را جدی بگیرید و با همسرتان به پزشک مراجعه کنید. پزشک همسر شما را معاینه می‌کند و اگر مشکلی جدی وجود داشته باشد، برای او دارو تجویز خواهد کرد. در غیر این صورت، پزشک با توصیه‌های غذایی و روش‌های داشتن رابطه، مشکل شما را رفع خواهد کرد.

یکی از بهترین راه‌ها برای خانم‌ها این است که آرامش خود و همسرشان را برهم نزنند. خودتان را مجبور نکنید که در زمان خاص با همسرتان رابطه داشته باشید. وجود استرس خود باعث کاهش باروری است. روزهای تخمک‌گذاری خود را در نظر داشته باشید و سعی کنید به جای این که به بچه‌دار شدن فکر کنید، با همسرتان یک رابطۀ عاشقانه که دلچسب هر دوی شما باشد برقرار کنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید