طبیعی است که وابستگی کودک به شی‌ء آرامش‌بخشش بیشتر شود؟

طبیعی است که وابستگی کودک به شی‌ء آرامش‌بخشش بیشتر شود؟

آیا این طبیعی است که وابستگی کودک پیش‌دبستانی‌ام به شی‌ء محبوب و آرامش‌بخشش بیشتر شده باشد؟ بله، این نه تنها کاملاً نرمال است، بلکه حرکتی هوشمندانه از طرف فرزندتان است!

چسبیدن به یک شیء محبوب، مکانیسم دفاعی خوبی برای مقابله با محیطی شامل تحریک بیش از حد و همیشه در حال تغییر است.

این‌طور نیست که فرزندان ما دوست ندارند جهان را کشف کنند و در موردش یاد بگیرند، چون هر پدر و مادری می‌داند که آنها دوست دارند اما این همه کندوکاو می‌تواند برای کوچولوهای ما طاقت‌فرسا و شدید باشد. اطلاعات خیلی زیادی برای دریافت کردن وجود دارد و بیشتر آنها ناآشناست.

به همین دلیل است که داشتن روتین برای کودکان نوپا و پیش‌دبستانی این‌قدر مفید است. روتین‌ها قابل پیش‌بینی، آشنا، آرامش‌بخش و ثبات‌دهنده هستند و داشتن یک شیء محبوب خاص مانند یک حیوان عروسکی یا پتو، در واقع فقط یک روتین دیگر است که قوت قلب و احساس امنیت فراهم می‌کند.

وقتی شیء محبوب کودک شما به طور فزاینده‌ای پاره پوره می‌شود، ممکن است کنجکاو شوید که این وابستگی چه زمانی کمرنگ می‌شود. باید بدانید که سن این کار متغیر است. در حالی که برخی از کودکان ممکن است در سه یا چهار سالگی شیء محبوب خود را کنار بگذارند، دیگران همچنان تا سال‌ها از آنها سود می‌برند، به ویژه هنگامی که غمگین، بیمار یا ترسیده باشند. برخی از بچه‌ها شیء محبوب خود را با خود به دانشگاه می‌برند، که حتی این هم جای هیچ نگرانی ندارد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید