کودک دو تا چهار سال چقدر باید ورزش کند؟

کودک دو تا چهار سال چقدر باید ورزش کند؟

کودکان دو تا چهار ساله و پیش‌دبستانی با دویدن، پریدن، بالا رفتن و کاوش در دنیای خود طرز کار بدنشان را یاد می‌گیرند. احتمالاً برای اطمینان از این‌که کودکتان به قدر کافی ورزش می‌کند، نیازی به انجام اقدامات اضافی ندارید. بچه‌های این سن به قدری فعال هستند که ورزش مورد نیاز خود را فقط با کارهای روزمره‌شان مثل چرخیدن، رقصیدن، تعقیب و گریز و کشتی گرفتن انجام می‌دهند.

کودکان دو تا چهار یا پنج سال اشکال و اندازه‌های بدنی مختلفی دارند و کلاً بیشتر کودکان خردسال با افزایش سن به وزن مناسب خود می‌رسند. اما، اگر فرزندتان بیش از حد بی‌تحرک است، فعالیت‌های آرام‌تر  مثل تماشای تلویزیون و نشستن پای نمایگشرها را با فعالیت‌های پرانرژی‌تری مثل سه‌چرخه‌سواری جایگزین کنید. تا جایی که می‌توانید در فعالیت‌های کودکتان مشارکت کنید. در حیاط و پارک گرگم به هوا بازی کنید یا در زمین ورزش فوتبال بازی کنید.

اگر فرزندتان به پیش‌دبستانی می‌رود، مطمئن شوید که مدرسه فرصت‌های زیادی برای بازی فعال و فضای زیادی برای دویدن فراهم می‌کند و از آنجا که بچه‌های این سن دوست دارند در کنار دوستانشان باشند، یکی از دوستانش را دعوت کنید تا در استخر بادی آب‌بازی کنند یا از بین آب‌پاش‌های خودکار محوطه‌ای یا پارکی بدوند.

کودکان پیش‌دبستانی همچنین از پارک رفتن با دوستان خود برای سرسره‌بازی، تاب خوردن، بالا رفتن و تعقیب یکدیگر لذت می‌برند. اگر به نظر می‌رسد کودک شما علاقه‌مند به ثبت‌نام در یک ورزش تیمی است، می‌توانید این کار را بکنید، فقط مطمئن شوید که تمرکز اصلی کلاس روی جذاب کردن ورزش و توسعهٔ مهارت‌هاست، نه تولید ورزشکاری در سطح جهانی یا پیروزی در مسابقات.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید