کف و حباب وان حمام باعث عفونت مجاری ادراری کودک می‌شود؟

کف و حباب وان حمام باعث عفونت مجاری ادراری کودک می‌شود؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد حمام حباب باعث ایجاد عفونت مجاری ادراری (UTI) می‌شود، اما اغلب به والدین گفته می‌شود که از حمام حباب برای کودکان استفاده نکنند، زیرا گاهی ممکن است منجر به عفونت مجاری ادراری شود، یعنی شرایطی را ایجاد کند که به عفونت ادراری منجر شود. اما این شرایط چیست؟ نشستن در وان حباب یا هر نوع صابون قوی‌ای، حتی آب و کف می‌تواند باعث تحریک مجرای ادرار کودک شود. وقتی مجرای ادرار تحریک شد، ادرار کردن می‌تواند برای کودک دردناک شود و این باعث می‌شود کودک ادرارش را نگه دارد و در نتیجه به باکتری‌ها محلی برای رشد بدهد.

سایر علل اصلی عفونت مجاری ادراری، خالی نشدن کامل مثانه، یبوست و رعایت نکردن بهداشت توالت مانند خشک کردن خود از پشت به جلو در دخترهاست.

بنابراین، اطمینان از این‌که کودکتان خود را به شکل صحیحی با دستمال تمیز می‌کند و آب زیادی می‌نوشد و در نتیجه مرتباً ادرار می‌کند و دچار یبوست نمی‌شود ممکن است در جلوگیری از عفونت‌های مجاری ادراری بیشتر از اجتناب از حمام حباب نقش داشته باشد.

اما اگر به نظر می‌رسد فرزندتان مستعد ابتلا به عفونت ادراری است، قطعاً ممنوعیت حمام حباب فکر معقولانه‌ای است و اگر فرزند شما در حال حاضر مبتلا به عفونت مجاری ادراری یا التهاب در اطراف مجرای ادرار است، حمام حباب احتمالاً پوست کودک را که در این حال حساس است بیشتر تحریک می‌کند. اگر هنوز مطمئن نیستید که از حمام حباب استفاده کنید یا نه، از پزشک فرزندتان سؤال کنید.

 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید