استفاده از حنا و تتو

استفاده از حنا و تتو

زیبایی و زیبا ماندن یکی از دغدغه‌های مهم زنان است. تغییرات دوران بارداری ممکن است توجه آنها به این موضوع را بیشتر کند. شاید شما برای به وجود آوردن تغییری در چهرۀ خود تصمیم بگیرید که ابروهای پهن‌تری داشته باشید و مثل زنان دیگر تتوی ابرو را تنها راه ممکن بدانید. اما انتخاب این راه‌حل خطرهایی به دنبال دارد که بهتر است از آنها اطلاع داشته باشید. در این مطلب با خطرات انجام تتو و نحوۀ استفاده از حنای طبیعی در دوران بارداری آشنا خواهید شد.

خطرات استفاده از تتو

تتو و میکروپیگمنتیشن یا همان هاشور ابرو یکی از راه‌های اصلاح حالت ابرو است. میکروپیگمنتیشن روش جدید‌تری است که ماندگاری کوتاه‌تری نسبت به تتو دارد. در هر دو روش با استفاده از ابزارهایی، یک جوهر خاص را زیر پوست تزریق می‌کنند تا طرح مناسب و مورد نظر را ایجاد کنند. اگرچه هیچ تحقیقی در مورد تأثیر این جوهر در تاتو و میکروپیگمنتیشن بر روی جنین انجام نشده است، اما بدین معنی نیست که این جوهر خطری برای جنین شما ندارد.

از طرفی در هر دو روش، طرح ابرو با ایجاد خراشی روی پوست در محل رویش ابرو انجام می‌شود و در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی و استریل نبودن ابزار‌ها، خطر ابتلا به عفونت‌هایی مانند هپاتیت B یا ایدز وجود دارد. همچنین در دوران بارداری به دلیل حساس شدن پوست ممکن است تورم، خارش و سوزش زیادی بعد از انجام تتو برای شما به وجود بیاید.

به همین دلیل، به زنان باردار توصیه می‌شود تا حد امکان از تتو و میکروپیگمنتیشن ابرو در دوران بارداری پرهیز کنند و بعد از اتمام شیردهی برای انجام آن اقدام شود. در ضمن استفاده از حنای طبیعی برای تتوی ابرو می‌تواند یک راه امن در دوران بارداری باشد.

استفاده از حنای طبیعی

استفادۀ موضعی از حنای طبیعی که قهوه‌ای رنگ است، در دوران بارداری خطری ندارد. توجه داشته باشید که خوردن جوشانده و دم‌نوش حنا ممکن است در دوران بارداری خطرناک باشد. حنای طبیعی می‌تواند جایگزین خوبی برای تتو و میکروپیگمنتیشن ابرو باشد. اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید، با آرایشگر خود صحبت کنید و از او بخواهید با استفاده از حنا، ابروهایتان را مطابق خواستۀ شما حالت دهد. هنگام استفاده از حنا باید به نوع حنا نیز توجه کنید.

حنای طبیعی رنگی قهوه‌ای دارد و از مواد گیاهی ساخته شده و هیچ ترکیب شیمیایی نیز در آن استفاده نشده است، اما حنای سیاه دارای ترکیبات شیمیایی خطرناکی است که هرگز نباید از آن در دوران بارداری یا غیر از آن استفاده کنید. برای اطمینان از این که به حنا حساسیت ندارید، بهتر است قبل از استفاده، مقداری از آن را روی بخشی از بدنتان که در معرض دید نیست، آزمایش کنید و درصورتی‌که واکنشی نشان ندهد، از آن استفاده کنید.

همچنین برخی از زنان معتقدند که بهتر است برای رنگ بهتر حنا، دمای محیط را افزایش دهید و در حمام گرم بمانید، اما در دوران بارداری گرمای زیاد می‌تواند خطرهایی برای شما و جنین ایجاد کند، بنابراین از حنا در حمام استفاده نکنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط