اهمیت به رابطه با همسر بعد از بچه‌دار شدن

اهمیت به رابطه با همسر بعد از بچه‌دار شدن

بیشتر مادران بعد از بچه‌دار شدن خیلی درگیر نوزادشان می‌شوند و کمتر فرصت دارند با همسرشان وقت بگذرانند. این طبیعی است که حداقل تا یک سالگی، فرزندتان اولویت اول شما باشد و رابطه‌تان در اولویت دوم قرار بگیرد، اما دلیل خوب و درستی برای دوری از همسرتان یا بی‌اعتنایی به او نیست. در این مطلب می‌توانید با پیشنهادهایی برای داشتن و گذراندن وقت بیشتر با همسرتان بعد از بچه‌دار شدن آشنا شوید.

پیشنهادهایی برای اهمیت به رابطه

تازه‌پدران اغلب بعد از تواد نوزاد حس می‌کنند به آنها بی‌توجهی می‌شود، چون همسرشان که حالا مادر شده است، تمام زمانش را به مراقبت از فرزند و رفع نیاز‌های او اختصاص می‌دهد. لازم است بدانید که با توجه به نکاتی ساده و انجام آنها، بعد از مدتی دوباره می‌توانید با همسرتان رابطۀ صمیمانه و نزدیک جدید و بهتری داشته باشید. مادران و پدران می‌توانند توصیه‌های زیر را برای اختصاص دادن وقت ویژه‌ای به همسر خود امتحان کنند:

بیرون بروید

از یک دوست یا یکی از اعضای خانوادۀ خود بخواهید که چند ساعت از فرزندتان مراقبت کند یا با خانوادۀ دیگری در دوستان یا آشنایان مورد اعتمادتان، یک برنامۀ مشترک مراقبت از فرزندان بگذارید. یادتان باشد که لازم نیست یک شب کامل و طولانی را در شهر بگذرانید. هدف این است که مدتی با هم تنها باشید. کافی است فقط کمی قدم بزنید، در یک رستوران شام بخورید یا به سینما بروید.

در خانه قرارهای عاشقانه بگذارید

شب که فرزندتان خوابید یا حداقل وقتی چند ساعتی خوابید، از این فرصت استفاده کنید و با وسوسۀ لم دادن روی مبل و تلویزیون تماشا کردن یا تمام کردن کار‌های نیمه‌تمام خانه مقابله کنید و کنار همسرتان بنشینید و با او صحبت کنید. حتی اگر ۱۰ دقیقه وقت بگذارید و روی صحبت‌های یکدیگر تمرکز کنید، تفاوت بزرگی در رابطۀ شما به وجود می‌آید. اغلب تازه‌پدر و مادر‌ها حتی فراموش می‌کنند به چشم‌های یکدیگر نگاه کنند. اگر تنها چند دقیقه برای یکدیگر وقت بگذارید، بیشتر احساس نزدیکی و صمیمیت می‌کنید و احتمالاً رابطۀ جنسی شما هم بهتر خواهد شد.

خلاقیت به خرج دهید

لازم نیست صبر کنید تا در یک زمان مشخص با هم وقت بگذرانید. شما می‌توانید برای سر کار رفتن تا هر جایی از مسیر را با یکدیگر بروید یا یک بار در هفته، با هم بیرون از خانه ناهار بخورید. خواهید دید که با وجود شلوغی و ترافیک، دیدار وسط روز به طور شگفت‌آوری گفت‌وگو‌هایی آرام‌بخش به دنبال دارد.

در مورد حستان به او بگویید

به او بگویید چقدر دوستش دارید تا ارتباط شما زنده بماند و شرایط آرام‌تر شود. برای به دست آوردن دل همسرتان لازم نیست کار بزرگی بکنید. کافی است هر جمله‌ای را که دوست دارید از ته دل به او بگویید و بعد واکنشش را ببینید.

بلیت‌‌های آنلاین بخرید

اگر از قبل بلیت کنسرت یا تئاتر تهیه کرده باشید، بیشتر احساس می‌کنید که باید حتماً برای دیدنش بروید. می‌توانید حداقل یک بار این کار را برای تجربۀ جدید و شیرینش امتحان کنید.

به تعطیلات بروید

تعطیلات آخر هفته را واقعاً به صورت تعطیلات بگذرانید. ساک بچه را ببندید، کالسه یا کوله‌پشتی را بردارید و یک پیک‌نیک خانوادگی داشته باشید. حتی مراکز خرید، پارک‌ها و فضاهای سبز اطراف شهر برای آخر هفته‌ها مناسب است.

برنامه‌های بعد از کار بگذارید

هر شب با فرزندتان به پیاده‌روی بروید. به این ترتیب ورزش می‌کنید، از هوای تازه لذت می‌برید و می‌توانید با هم بیشتر حرف بزنید و گفت‌وگو کنید.

روتین‌های خاصی داشته باشید

یک بار در هفته برنامۀ تماشای فیلم در خانه یا صرف شام در بیرون از خانه بگذارید. وقتی ساعات خواب کودک قابل پیش‌بینی شود، زندگی آسان‌تر می‌شود و این یک دلیل خوب دیگر برای تعیین یک ساعت خواب منظم است. تماشای فیلم هم روش خوبی برای گذراندن زمان استراحت در کنار یکدیگر است.

بازی کنید

بازی راه خوبی برای خندیدن و خوش‌گذرانی است، پس تخته‌نرد، ایکس‌باکس، پلی‌استیشن، شطرنج و حتی منچ و ماروپله بازی کنید یا روی مبل و در آغوش هم یک جدول کلمات متقاطع یا سودوکو را حل کنید و از بچگی کردن نترسید.

خیلی وقت‌ها پدر و مادر‌ها به قدری گرفتار کار‌های فرزندشان می‌شوند که فراموش می‌کنند برای خودشان وقت بگذارند. اما اگر هیچ وقتی برای خودتان نداشته باشید، خیلی سخت است که خودتان را کاملاً وقف موجود دیگری کنید. هر روز حداقل چند دقیقه‌ای را فقط به خودتان اختصاص دهید، وسایلتان را مرتب کنید، به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش دهید، اطراف خانه پیاده‌روی کنید یا با دوستتان تلفنی صحبت کنید و یادتان باشد که داشتن همسر و فرزندان خوشبخت در گرو پدر یا مادر خوشبخت بودن است.

در مورد سبک‌های فرزندپروری و تربیت کودک بدانید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط